Lucie Hlavinková | Albatros.cz

Lucie Hlavinková


Lucie Hlavinková se narodila a celý život žije v Brně. Po maturitě na gymnáziu na Slovanském náměstí studovala historii a religionistiku na FF MU. Věnuje se výuce, překladům a psaní. Dlouhá léta psala „do šuplíku“, až v roce 2015 získala odvahu, zúčastnila se literární soutěže nakladatelství Fragment s názvem „Hledá se autor bestselleru“ a vyhrála s povídkou Seance ve stylu steampunku. V následujícím roce se přihlásila do literární soutěže nakladatelství Albatros, kterou vyhrála s příběhem chlapce, který si nadevše přeje psa, a tak vymyslí plán, jak ho získat. Kniha nese název Projekt pes (ten můj) a dočkala se několika pokračování. První kniha pro dospělé s názvem Sestry Foxovy, životopisný historický román o zakladatelkách spiritismu, autorce vyšla v roce 2017.

Související akce a aktuality:

Knižní inspirace od spisovatelky Lucie Hlavinkové

Posílám srdečné pozdravy z karantény všem čtenářům! My všichni, kteří máme rádi knihy, se jimi necháváme vytrhnout z obyčejného života a přenést do nějakého dobrodružství, jiných světů nebo do minulosti. Teď jsme bohužel také vytržení z obyčejného života, ale žádné velké dobrodružství to tedy rozhodně není, i když někdy výprava do obchodu připomíná výstup astronautů do volného vesmíru…

7 otázek pro spisovatelku Lucii Hlavinkovou

Dlouhá léta psala Lucie Hlavinková jen „do šuplíku“, až v roce 2015 získala odvahu a zúčastnila se naší literární soutěže. Tu vyhrála s příběhem chlapce, který si nadevše přeje psa, a tak vymyslí důmyslný plán, jak ho získat.