Lucie Hlavinková


Lucie Hlavinková se narodila a celý život žije v Brně. Studovala historii a religionistiku na FF MU. Věnuje se výuce, překladům a psaní. Dlouhá léta psala „do šuplíku“, až v roce 2016 zvítězila v literární soutěži nakladatelství Albatros s knihou pro děti s názvem Projekt pes (ten můj), která se dočkala několika pokračování. U knížek pro děti zůstala a navázala neméně úspěšnou sérií Sesterstvo. První kniha pro dospělé s názvem Sestry Foxovy, životopisný historický román o zakladatelkách spiritismu, autorce vyšla v roce 2017. O dva roky později vydala v nakladatelství Motto historický román s detektivní zápletkou Apatykář a román o osudech slavného salonu v 50. letech Kdo šije u Podolské?

Související akce a aktuality:

Křest nových knih Lucie Hlavinkové

Aktuality
Spisovatelů, jejichž knihy milují děti i dospělí, je jako šafránu. Lucie Hlavinková mezi ně ale rozhodně patří! Naráz jsme teď pokřtili hned dvě její novinky: pokračování oblíbené dětské série pro dívky Sesterstvo a historický román z období socialismu.

Knižní inspirace od spisovatelky Lucie Hlavinkové

Tipy od autorů
Posílám srdečné pozdravy z karantény všem čtenářům! My všichni, kteří máme rádi knihy, se jimi necháváme vytrhnout z obyčejného života a přenést do nějakého dobrodružství, jiných světů nebo do minulosti. Teď jsme bohužel také vytržení z obyčejného života, ale žádné velké dobrodružství to tedy rozhodně není, i když někdy výprava do obchodu připomíná výstup astronautů do volného vesmíru…

7 otázek pro spisovatelku Lucii Hlavinkovou

Dlouhá léta psala Lucie Hlavinková jen „do šuplíku“, až v roce 2015 získala odvahu a zúčastnila se naší literární soutěže. Tu vyhrála s příběhem chlapce, který si nadevše přeje psa, a tak vymyslí důmyslný plán, jak ho získat.