Albatros - nakladatelství literatury pro děti a mládež
Pokřtili jsme Červené klubíčko

Pokřtili jsme Červené klubíčko

Pohádkově ilustrovaná knížka scenáristky Ireny Hejdové a Kateřiny Bažentové vybízí všechny malé a velké dobrodruhy nejen ke čtení, ale také luštění a tvoření z mechu a klacíků. A vznik takové výjimečné knížky jsme museli samozřejmě i náležitě oslavit!

Číst více
Cesta z Ošemetna vede do rozhlasu

Cesta z Ošemetna vede do rozhlasu

Když se křtí nová knížka, většinou se jí přeje něco pěkného do života. Cestě z Ošemetna, nové knížce od autora Tomáše Končinského a ilustrátorky Martiny Matlovičové, jsme rovnou zazpívali. A to přímo v Českém rozhlase, na dětské stanici Rádio Junior. Tahle knížka totiž patří do řady Hajaja vypravuje, kterou Albatros vydává ve spolupráci s Českým rozhlasem.

Číst více
7 otázek pro spisovatelku Lucii Hlavinkovou

7 otázek pro spisovatelku Lucii Hlavinkovou

Dlouhá léta psala Lucie Hlavinková jen „do šuplíku“, až v roce 2015 získala odvahu a zúčastnila se naší literární soutěže. Tu vyhrála s příběhem chlapce, který si nadevše přeje psa, a tak vymyslí důmyslný plán, jak ho získat.

Číst více

Albatros Media newsletter

Jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlaste se k odběru našich e-mailových novinek! Odběrem novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.