Albatros - nakladatelství literatury pro děti a mládež
Vyhrajte 3 novinky z Albatrosu!

Vyhrajte 3 novinky z Albatrosu!

Už od roku 1967 připadá na 2. dubna Mezinárodní den dětské knihy. Tento den se totiž narodil dánský pohádkář a světoznámý autor příběhů pro děti Hans Christian Andersen. Pojďte toto výročí oslavit společně s námi, zapojte se do naší soutěže o 3 novinky a hlavně se dnes nezapomeňte ztratit v některém z vašich oblíbených dětských příběhů.

Číst více
Ceny Czech Grand Design 2019

Ceny Czech Grand Design 2019

Ceny Czech Grand Design odhalily nominace, šanci získat prestižní ocenění za design má za uplynulý rok celkem 84 autorů v osmi kategoriích. Jen jeden z nich se pak může stát absolutním vítězem a získá ocenění Grand Designér 2019. Máme velkou radost, že mezi nominovanými jsou i naši dva ilustrátoři – Jiří Grus za ilustrace k Záhadě hlavolamu a Patrik Antczak za ilustrace ke Světovému atlasu strašidel a duchů.

Číst více
Zemřel Zdeněk K. Slabý

Zemřel Zdeněk K. Slabý

Ve středu 11. března večer nás opustil spisovatel, publicista, překladatel, neúnavný teoretik a propagátor literatury pro děti a mládež a dlouholetý redakční kolega Zdeněk K. Slabý (9. 6. 1930 – 11. 3. 2020).

Číst více
Startuje nová série oblíbených Kočičích válečníků!

Startuje nová série oblíbených Kočičích válečníků!

Kočičí válečníci se vracejí v nové sérii! Nad lesem se vznáší dosud nepoznané nebezpečí. Naštěstí Ostrodrápa varuje proroctví mluvící o velké hrozbě, a proto se spolu s několika dalšími bojovníky vydá na výpravu do dosud nepoznaných končin. A i když se kolem nich stahují stíny, mají jednu výhodu: Dokážou vidět i ve tmě.

Číst více

Albatros Media newsletter

Jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlaste se k odběru našich e-mailových novinek! Odběrem novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.