Jak to bude s dalším ilustrovaným Harrym Potterem?

Aktuality

Milé čtenářky, milí čtenáři, často se nás ptáte, kdy už konečně vyjde další díl Harryho Pottera s ilustracemi Jima Kaye. My na tuhle otázku dlouho odpovídali, že bohužel nevíme, ale už několik měsíců bohužel víme.

Další díl s ilustracemi Jima Kaye nevyjde. Ilustrátor už před časem oznámil, že na posledních dvou knihách ze série ze zdravotních důvodů pracovat nemůže. "Po deseti letech spolupráce s nakladatelstvím Bloomsbury musím s velkým zármutkem odstoupit od ilustrování Harryho Pottera," řekl k tomu sám Jim Kay. "Už nějakou dobu se potýkám s duševní nemocí a nebylo by správné pokoušet se pokračovat, když už nemohu fanouškům a sérii věnovat plné nasazení a energii, kterou si zaslouží."

Nakladatelství Bloomsbury v současné době intenzivně promýšlí výtvarné pojetí posledních dvou dílů a hledá nového ilustrátora a my s napětím čekáme, jak to všechno dopadne. A pokud jste nedočkaví jako my, můžete si tu nesnesitelně dlouhou chvíli ukrátit třeba s novým Kouzelnickým almanachem, v němž se do světa Harryho Pottera noří hned sedm skvělých výtvarníků. Není snad předmět, osoba nebo jev, který by tahle obsáhlá kniha nechávala bez povšimnutí, a na své si přijdou dlouholeté fanynky a fanoušci i nově okouzlení čtenáři. Posuďte sami!