Vánoce s Albatrosem: Dobrodružné příběhy | Albatros.cz

Vánoce s Albatrosem: Dobrodružné příběhy

Tipy z redakce

Pořádná dávka napětí, záhad i detektivního pátrání. Tyto dobrodružné knížky chytnou kluky i holky od první stránky!

Dobrodružství z Klárova – Petr Hugo Šlik, Petr Morkes

Série Dobrodružství z Klárova se nese v duchu foglarovské tradice a patří mezi ty nejoblíbenější příběhy pro straší děti. Je plná napětí, tajemství i poučení a bude bavit holky a kluky od 10 let. Kamarádi Vojta, Jindra a Tereza mají pro strach uděláno, a to je často přivede do neobvyklých a nebezpečných situací. Série má celkem čtyři díly a v každém z nich čeká na čtenáře nové dobrodružství.

Zmizení Edwina Lindy – David Jan Žák, Jindra Čapek

Zmizení Edwina Lindy otevírá dobrodružnou sérii Tromby. Poslední rok byl pro Edwina jako zlý sen. Potom, co za podivných okolností zmizel ve skalách jeho otec a málem přišel o maminku, začínají i na Edwina dorážet temné síly. Brzo si uvědomí, že se jim musí postavit čelem a bojovat, stejně jako hrdinové jeho milovaných fantasy knížek. Spolu s kamarády se rozhodne ochránit tajemství, které mu zanechal jeho otec...

Sesterstvo a kouzelná kočka Fabiola – Lucie Hlavinková, Bohumila Becerra - Gablasová

Spolužačky Báru, Míšu a Elu dá jednoho dne dohromady Fabiola, kočka jejich osamělé sousedky. A to z jednoho prostého důvodu: chce, aby jí holky pomohly vyřešit dávnou záhadu, která paní Ládvíkovou už dlouho trápí. Při společném pátrání se toho dozví hodně nejen o naší nedávné minulosti, ale hlavně o sobě samých. Zjistí, kolik se v nich skrývá důvtipu a odvahy.

Dobrodružství v Zemi nikoho – Jaroslav Foglar, Jindřich Janíček

Vydejte se po stopách obřích trilobitů s jednou z nejmodernějších a nejsoučasnějších foglarovek! Na počátku tohoto dobrodružství stojí odpozorovaný večerní rozhovor morseovkou. Zprvu útržkovitá zpráva se začne vyjasňovat a Vláďovi s Vinckem se podaří vystopovat, kam ti dva neznámí kluci chodí. Země nikoho, jak rozervaný kraj za městem pojmenují, skrývá mnoho tajemství. Chlapci se pustí do pátrání, ale na každém kroku narážejí na překážky…

Ukradený poklad – Pavel Valach, Tomáš Chlud

Dobrodružství i legraci si děti užijí s nezbednou Julií a kapitánem pirátů! Julie se nemůže dočkat, až se s tátou začtou do nové knížky o pirátech. Když se pak v jejím pokojíčku objeví pirátská truhla se vzácným pokladem, která ale hned druhý den zmizí, vydá se společně s kapitánem pirátů na záchrannou výpravu. Pátrání je zavede až do honosného sídla chamtivého, nevypočitatelného souseda Krysáka.

Hoši od Bobří řeky – Jaroslav Foglar, Zdeněk Burian

Příběh o skautských výpravách, plnění bobříků, i o ryzím přátelství vychází již po dvacáté a tentokrát ve speciálním sběratelském vydání! Užijte si s dětmi jednu z nejoblíběnějších foglarovek, kterou zkrášlují ikonické ilustrace Zdeňka Buriana.

Albatros Media newsletter

Jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlaste se k odběru našich e-mailových novinek! Odběrem novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.