Křesadlo


Vojtěch Kubašta

Klasický pohádkový příběh, který si znovu s dětmi zamilujete. Oblíbené prostorové leporelo od významného českého výtvarníka.

Štěstí je vrtkavé, jednou je a potom zase není. Své o tom ví voják Jakub, jenž díky náhodnému setkání s čarodějkou zbohatl přímo pohádkově. Nu a když časem zase zchudl a v kapse mu zbylo jen staré křesadlo, zjistil, že je kouzelné a stal se z něj opět boháč. Láska k princezně ho ale dovedla až k popravčímu špalku. Dopadne pohádka dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena dobře? Nechte se překvapit a přečtěte si ji v originálním prostorovém podání významného výtvarníka Vojtěcha Kubašty.
Číst více
299 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Detailní informace

Počet stran 12
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 06.11.2023
Formát 253x193 mm
Jazyk čeština
Ilustrátor Vojtěch Kubašta
EAN 9788000070674
Věk od 3
Typ Kniha
Vazba leporelo knížkové

Autor knihy

Vojtěch Kubašta

Vojtěch Kubašta


Vojtěch Kubašta je ve světě uznáván jako jeden z průkopníků prostorových knih. Vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, věnoval se nejprve knižní grafice, poté ilustraci dětských knih, později sám navrhoval knihy prostorové. Od roku 1953 spolupracoval s nakladatelstvím Artia, jeho prostorové knihy byly určeny především na vývoz do zahraničí, celkově byly přeloženy do sedmatřiceti jazyků. Jen některé z nich vyšly i česky (např. O červené Karkulce), většina z nich až po roce 1989. Spolupracoval i s Waltem Disneym, vytvořil pro něj například prostorového Bambiho nebo Knihu džunglí.