O rybáři a jeho ženě


Vojtěch Kubašta

Klasický pohádkový příběh, který si znovu s dětmi zamilujete. Oblíbené prostorové leporelo od významného českého výtvarníka.

Představte si, že potkáte pohádkového tvora, který vám vyplní vaše přání. Schválně, co byste si přáli? Rybář, který ulovil kouzelnou zlatou rybu, nechtěl nic. Zato jeho žena nevěděla co dřív. Mít krásný dům, zámek, palác, vládnout světu, to všechno jí bylo málo. Jak to tedy dopadlo? Co udělalo nenasytné rybářce radost? Chcete vědět? Začtěte se do známé pohádky, zatoulejte se v prostorových ilustracích Vojěcha Kubašty, vydejte se se starým rybářem na moře a uvidíte, co se bude dít.
Číst více
299 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Detailní informace

Počet stran 12
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 06.11.2023
Formát 253x193 mm
Jazyk čeština
Ilustrátor Vojtěch Kubašta
EAN 9788000070681
Věk od 3
Typ Kniha
Vazba leporelo knížkové

Autor knihy

Vojtěch Kubašta

Vojtěch Kubašta


Vojtěch Kubašta je ve světě uznáván jako jeden z průkopníků prostorových knih. Vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, věnoval se nejprve knižní grafice, poté ilustraci dětských knih, později sám navrhoval knihy prostorové. Od roku 1953 spolupracoval s nakladatelstvím Artia, jeho prostorové knihy byly určeny především na vývoz do zahraničí, celkově byly přeloženy do sedmatřiceti jazyků. Jen některé z nich vyšly i česky (např. O červené Karkulce), většina z nich až po roce 1989. Spolupracoval i s Waltem Disneym, vytvořil pro něj například prostorového Bambiho nebo Knihu džunglí.