Kocour v botách


Vojtěch Kubašta

Klasický pohádkový příběh, který si znovu s dětmi zamilujete. Oblíbené prostorové leporelo od významného českého výtvarníka.

Anotace: Kocour v botách Byl jednou jeden kocour a ten měl pořádné boty, slušivý obleček a hlavně pěkně za ušima! Byl jednou jeden chudý mlynářský synek, který toho podivného kocoura zdědil a ... jak to bylo dál...? Oblíbená pohádka v nádherném pop-upovém ti prozradí víc. Zamiluj si zas a znovu klasický příběh, tentokrát v jedinečném zpracování slavného českého výtvarníka Vojtěcha Kubašty, jehož inovativní pop-up inspirovaly paper engineers z celého světa! Otevři knížku a skoč rovnýma nohama přímo do pohádky. Podívej, kocour už netrpělivě čeká...
Číst více
299 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Žánr pohádka
Počet stran 12
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 11.04.2022
Formát 253x193 mm
Hmotnost 0,341 kg
Jazyk čeština
EAN 9788000065748
Věk od 3
Typ Kniha

Autor knihy

Vojtěch Kubašta

Vojtěch Kubašta


Vojtěch Kubašta je ve světě uznáván jako jeden z průkopníků prostorových knih. Vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, věnoval se nejprve knižní grafice, poté ilustraci dětských knih, později sám navrhoval knihy prostorové. Od roku 1953 spolupracoval s nakladatelstvím Artia, jeho prostorové knihy byly určeny především na vývoz do zahraničí, celkově byly přeloženy do sedmatřiceti jazyků. Jen některé z nich vyšly i česky (např. O červené Karkulce), většina z nich až po roce 1989. Spolupracoval i s Waltem Disneym, vytvořil pro něj například prostorového Bambiho nebo Knihu džunglí.