Ruka kompletní průvodce


Magda Garguláková

Od zápěstí až po konečky prstů, od anatomie až po kulturu. Lidská ruka ze všech úhlů pohledu.

Ruka. Skládá se ze zápěstí, dlaně a pěti šikovných prstů – je to zkrátka spolehlivý parťák, bez kterého bychom se obešli jen stěží. Máme ji denně po ruce, ale téměř ji nevnímáme. Zamysleli jste se někdy nad tím, jak vlastně funguje? Proč je někdo levák a jiný pravák? Jak se liší ruka sochaře od ruky pianisty? A věděli jste, že rukama se dá i mluvit, když vám dojdou slova? Garantujeme, že po přečtení této knihy budete své ruce vnímat jinak než doposud.

Číst více
299 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Žánr encyklopedie
Počet stran 80
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 15.11.2021
Formát 240x310 mm
Hmotnost 0,739 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Vítězslav Mecner
EAN 9788000064826
Věk od 9
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Video

Recenze

iliteratura.cz - Ruka kompletní průvodce

..„Také díky nápaditým ilustracím Vítězslava Mecnera, který studuje obor ilustrace a grafika na pražské UMPRUM, je Ruka kniha moderního střihu, „průvodce“, který čtenáře nenápadně vede a pomáhá mu, aby se dozvěděl víc.“..

Autor knihy

Magda Garguláková

Magda Garguláková


Vystudovala jsem dějiny umění na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. V roce 2011 jsme s přáteli založili brněnskou galerii OFF/FORMAT, která vystavuje a podporuje současné progresivní umění, především tvorbu mladých umělců. Zde se věnuji kurátorské činnosti a zajišťuji mnohé únavné, nicméně nezbytné a cenné provozní, organizační a propagační aktivity. Po nějaký čas jsem pracovala v marketingu, ale již dávno jsem se zamilovala do knih. Ty, i přes ustavičné brblání rodiny, rychle zaplňují náš obytný prostor a činí ho tak těsnějším, o to však útulnějším a podněty nabitým místem. Pod hlavičkou galerie jsem redaktorsky připravila a vydala několik uměleckých publikací, počínaje katalogy nadějných umělců přes odborné publikace po beletrii s autorskými ilustracemi a knihy pro děti popularizující dějiny umění. Od roku 2019 zhodnocuji tyto zkušenosti v B4U Publishing jako redaktorka literatury pro nejmenší, jejíž kvalitu ověřuji i na svých dvou dcerkách – předškolačce a malé školačce.