Čteme Albatros: Pohádky na dobrou noc | Albatros.cz

Čteme Albatros: Pohádky na dobrou noc

Tipy z redakce

Vzpomínáte si, když vám maminka nebo tatínek vyprávěli před spaním pohádky? Možná ani netušíte, jak moc vás tehdy čtení a povídání si před usnutím ovlivnilo. A co dnešním malým čtenářům číst, aby se jim pěkně usínalo? Podívejte se na naše knižní tipy!

Pokud se vám některá z knížek zalíbí, budeme moc rádi, když nás podpoříte přímo na našem e-shopu albatrosmedia.cz. Nejen tyto knížky tam teď pořídíte s 20% slevou. S kódem CTEMEALBATROS navíc získáte dopravu zdarma nad 399 Kč. Stačí mít v košíku alespoň jednu z těchto knížek. Kód i sleva platí do konce dubna.

Cesta z Ošemetna

Přečtěte si příběh o salátové okurce, jež chce poroučet celé zemi, nebo vyprávění o tchořovi, kterému smrdí práce. V knížce Cesta z Ošemetna najdete sedm legračních pohádek, které vás vezmou na výlet do fantastických krajin. Jejich autor Tomáš Končinský si rád hraje se slovy a domýšlí věci do krajností. Vsaďte se, že v jeho báječných příbězích o bytostech z dalekých krajin poznáte i sami sebe! Pohádky byly původně pro rozhlasový cyklus Hajaja, a tak knížka obsahuje CD. Takže pokud se vám unaví oči a mluvidla, audio je jasná volba!

 

Černobílé pohádky

Osmnáct českých autorů dali dohromady pohádkovou sbírku, jejímž nákupem přispějete na dobrou věc. Všichni spisovatelé se na knížce podíleli bez nároku na honorář a významná část peněz z prodeje poputuje na konto Společnosti pro ranou péči, která se věnuje rodinám s dětmi s (nejen zrakovým) postižením. V knížce najdete třeba pohádku od Zdeňka Svěráka, Aleny Mornštajnové, Daniely Krolupperové nebo Petry Soukupové.

 

Dobrý večer, dobrou noc

V našem výběru nesmí chybět ani soubor toho nejlepšího z legendárního televizního pořadu, který přináší dětem pohádky na dobrou noc už více než 50 let. Večerní animovaný seriál se stal nedílnou součástí českých domácností a jeho příběhy mají u dětí úspěch i v knižní podobě. Těšit se můžete na příběhy Křemílka a Vochomůrky, Boba a Bobka, Víly Amálky a spousty dalších oblíbených postaviček.

 

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky

Stovka krátkých medailonků vypráví životní příběhy mimořádných žen z minulosti i současnosti. Umělkyně, sportovkyně, vědkyně, političky a další velké osobnosti, které se nesmazatelně zapsaly do historie, inspirují malé i velké čtenáře snít velké sny. V prvním díle se dočtete o královně Alžbětě I., módní návrhářce Coco Chanel nebo tenistce Sereně Williams. Ve dvojce se zase seznámíte se spisovatelkou J. K. Rowlingovou nebo třeba s herečkou Audrey Hepburn.

 

Krtek a autíčko

Povídání o Krtkovi je klasika, se kterou jste usínali možná i vy sami! Vybrali jsme jeden z nejoblíbenějších příběhů, kdy Krtek touží po autíčku. Snaží se ho sám sestavit, ale přes veškerou snahu auto pořád nejede. Potom objeví odhozené, polámané autíčko. A jako vždy mu pomůže kamarádka myška. Poradí, kde mu autíčko opraví, a šťastný Krtek se může konečně vozit ve svém krásném červeném autíčku.