Poslední tajemství Jana T.


Jaroslav Foglar, Jaroslav Velinský

i Připravujeme

Román, který navazuje na legendární Stínadelskou trilogii!

Poslední tajemství Jana T. završuje známou "stínadelskou" trilogii Jaroslava Foglara–Jestřába, kterého Jaroslav Velinský od svých chlapeckých let osobně znal, a jehož památce je také kniha věnována. Rychlé šípy začínají vydávat další ročník oběžníku TAM-TAM po té, co Žlutý květ zvítězil ve volbách a Velkým Vontem se stal Otakar Losna. Hned v prvním čísle přislíbí prozradit poslední tajemství deníku Jana Tleskače. Deník se pokusí nečestně získat skupina Netopýrů ze Stínadel - Vontů, kteří chtějí vládnout Stínadlům a vrátit do nich strach. Souběžně se seznamujeme s Tončou Sedlářovou z Druhé strany (kamarádkou Jindry Hojera) a Martinou Ramouzovou ze Stínadel. Rychlé šípy, Tonča a Martina zakládají na obranu proti Netopýrům klub pro očistu Stínadel - Upřímná srdce. Proč chtějí Netopýři získat Tleskačův deník? Jaké je ono poslední tajemství? A jaké budou další osudy Rychlých šípů?

Číst více
449 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Detailní informace

Počet stran 400
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 22.07.2024
Formát 150x221 mm
Jazyk čeština
EAN 9788000073903
Věk od 10
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Jaroslav Foglar

Jaroslav Foglar


Spisovatel, šéfredaktor časopisů Mladý hlasatel, Junák a Vpřed, významný metodik, dlouholetý skautský vůdce 2. oddílu Praha. Své zkušenosti, nápady a programové tipy nabízel ostatním prostřednictvím časopisů a později knih na pomezí příběhu a metodické příručky, jako byly Kronika Ztracené stopy či Náš oddíl. První povídka Vítězství mu vyšla ve Skautu Junáku již v prosinci 1923. O deset let později ve stejnojmenném časopise publikoval na pokračování román Boj o první místo. A pak v rychlém sledu následovaly knihy Hoši od Bobří řeky, Přístav volá a dvě desítky dalších. Ty se spolu s mnoha povídkami a komiksy v čele s Rychlými šípy staly nejpodstatnější četbou pro několik generací mladých lidí. Jeho odkaz včetně autorských práv spravuje Skautská nadace Jaroslava Foglara.

Jaroslav Velinský

Jaroslav Velinský


Horník, soustružník, noční hlídač v zoo, umělecký pracovník Divadla hudby, reklamní grafik a od konce 60. let spisovatel. Ve volném čase tramp, muzikant a písničkář, přezdívaný Kapitán Kid, jeden ze zakladatelů legendárního hudebního festivalu Porta. Autor sci-fi, dobrodružných, a především detektivních příběhů, jejichž neznámějším hrdinou je „český Phil Marlowe“, detektiv Ota Fink. Některé z jeho románů jsou určené mládeži – např. historický příběh z časů husitské revoluce Muž v zeleném poli, středověké „vikinské“ romány ze severních moří Cestou dračích lodí a Přídí k severu, které na sebe volně navazují, nebo dobrodružný příběh o hledání inckého zlata El Hombre Dorado. Největší ohlas vzbudil jeho román Poslední tajemství Jana T., kterým navázal na stínadelskou trilogii Jaroslava Foglara, jehož dílo miloval, s nímž se osobně znal a byl – i když jen velice krátce – členem jeho skautského oddílu.