Hledání minulosti

Slavné nálezy a jejich nálezci


Štěpánka Sekaninová, Tom Velčovský

i Připravujeme

Čtyřicet nejúžasnějších archeologických objevů historie

Archeologické a paleontologické nálezy jsou díly obrovské skládačky, jež se vědci z těchto disciplín snaží poskládat dohromady a vytvořit tak celistvý obraz časů dávno ztracených. Minulosti, která dala základy současnosti, stejně jako současnost staví základy budoucnosti. I my se každým dnem stáváme součástí historie. Aby na nás nebylo zapomenuto, snažíme se zaznamenat a uchovat pro nás důležité momenty a vytváříme si tak skládačku vlastní. Naši předci a jejich předci a předci jejich předků takové možnosti jako my neměli, i přesto nám po sobě něco zanechali. To něco sice čas ukryl, nebo zničil, ale díky moderním technologiím jsme schopni se o nich dozvědět více, stejně jako o nás samých. Kniha Slavné nálezy a jejich nálezci popisuje 40 takových slavných nálezů, jejich nálezce a okolnosti, které se samy staly součástí historie.
Číst více
329 Kč Doporučená cena
Vychází 16.02.2023

Detailní informace

Počet stran 88
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 20.02.2023
Formát 240x320 mm
Hmotnost 0,168 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Adam Wolf
EAN 9788000068992
Věk od 9
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Štěpánka Sekaninová

Štěpánka Sekaninová


Štěpánka Sekaninová vyrostla a své dětství strávila v kolínských rovinách Polabské nížiny. Ze srdce Čech ji osud zavál do srdce Moravy. Na FF MU vystudovala Český jazyk a historii. Ještě během studií začala pracovat v ČT Brno, kde jako redaktorka zpravodajství procestovala a poznala každý kout Jihomoravského regionu. Ze zpravodajství později přešla na dramaturgii zábavných a dětských pořadů brněnského studia. Vzhledem k tomu, že Štěpánka miluje knihy a celý svůj život touží psát, nezaváhala ani minutu, když se jí na její další životní cestě naskytla příležitost pracovat jako literární redaktorka v Albatros Media. A tak píše, je obklopena nádhernými knihami a plní si svůj dětský sen…

Tom Velčovský

Tom Velčovský


Tom Velčovský vystudoval Audiovizuální tvorbu na Slezské univerzitě, kde se zaměřil na tvorbu scénářů a storyboardů. Po studiu se věnoval reklamě, ale později se rozhodl pro tvorbu dětských knih a kreslení komiksových stripů.