Napínavý pohádkový příběh plný naděje, s ilustracemi českých dětí

Království jménem Přehršlánie bývalo nejšťastnější na světě. Oplývalo spoustami zlata, zdejší král měl nejkrásnější knír ze všech a po místních dobrotách lidé tančili blahem. Jen v mlžném Mokřadu na severu žil podle legendy strašlivý Ikabog. Všichni věděli, že jsou to povídačky, ale ty někdy začnou žít vlastním životem. Co když se taková legenda rozhodne srazit království na kolena a unést dvě děti ve víru dobrodružství, o které ani za mák nestály?

Číst více
399 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Žánr pohádka
Počet stran 312
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 23.11.2020
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,595 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor J. K. Rowlingová
Původní název The Ickabog
Původní jazyk angličtina
Překladatel Petr Eliáš
EAN 9788000060217
Věk od 7
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Video

Pohádkový příběh plný naděje od J. K. Rowlingové

Pohádkový příběh plný naděje od J. K. Rowlingové

Slavná anglická spisovatelka se v časech koronavirové krize rozhodla oprášit pohádkový příběh, který kdysi napsala pro své děti. Poté, co byl k dispozici zdarma na internetu, nyní vychází i v knižní podobě v českém překladu Petra Eliáše.

Číst více

Recenze

krajskelisty.cz - Úžasný Ikabog J. K. Rowlingové

„Kdybych mluvil k dětem, shrnul bych Ikaboga jako hrozně pěkný příběh o obrovi, jehož nikdo nikdy neviděl a který možná žije, možná nežije. Pokud žije, je ukrytý uprostřed hlubokých lesů a mnoha lidem nahání strach. Ti, kdo zlobí, se s ním prý potkají tváří v tvář. Takže, milé děti, buďte hodné.“

Autor knihy

J. K. Rowlingová

J. K. Rowlingová


J. K. Rowlingová je autorkou série knih o Harrym Potterovi, která vycházela v letech 1997–2007. Knihy vyšly ve dvou stovkách zemí, přeloženy byly do desítek jazyků. Na základě série vzniklo několik úspěšných velkofilmů. Spisovatelka je nositelkou mnoha ocenění včetně Řádu Britského impéria, který jí udělila královna Alžběta II. za zásluhy o dětskou literaturu, španělské Ceny prince asturského, francouzského Řádu čestné legie a nejvyššího ocenění pro autory dětských knih, ceny Hanse Christiana Andersena. Angažuje se v mnoha charitativních hnutích včetně podpory znevýhodněných dětí. Pro dospělé čtenáře napsala román Prázdné místo a pod pseudonymem Robert Galbraith vydává detektivní sérii s hlavním hrdinou Cormoranem Strikem. A vrací se i do kouzelnického světa – například scénářem k filmu Fantastická zvířata a kde je najít.