Poklad kapitána Williama Kidda - SK


Oldřich Růžička

POKLAD KAPITÁNA WILLIAMA KIDDA

Text Oldřich Růžička

Ilustrace Jan Klimeš

13. prosince 2004 John nachází v malém antikvariátu uprostřed Londýna deník Jacka Warda, který popisuje jeho cestu za pokladem kapitána Williama Kidda. Ještě v obchodě spěšně prolistuje několik stránek. Náčrtky starých map a historické ilustrace ho natolik upoutají, že dokumenty zakoupí a spěchá s nimi domů. Dočte je pozdě v noci. Tehdy ho ani ve snu nenapadne, že by deník mohl být něčím jiným než dobrodružným příběhem neznámého autora. Další objev má ale teprve přijít. O rok později Johna pracovní povinnosti zavedou do Britského královského muzea v Londýně. Při běžném vyhledávání v archivních materiálech objeví spisy, které detailně popisují soud s korzárem Williamem Kiddem. Při čtení ho zaujmou některé podobnosti s deníkem uloženým v jeho knihovně. John usoudí, že podobnost nemůže být náhodná, a poprvé ho napadne, že má v ruce autentický popis cesty k pokladu kapitána Kidda. Na základě nalezeného deníku zrekonstruuje celý příběh. O více než tři sta let dříve Píše se 23. květen 1701, kapitán William Kidd je odsouzen za pirátství a popraven na břehu Temže. Končí život jednoho z nejznámějších korzárů všech dob, náš příběh ovšem právě začíná. Před popravou předal Kidd svému bocmanovi Nedu Wardovi truhlu s mosaznou tabulkou a nápisem „Truhla kapitána Kidda“. Ned Ward se svým vnukem Jackem objeví ve dvojitém dně truhly mapu, která je má zavést k ukrytému Kiddovu pokladu. Oba stojí na počátku napínavého dobrodružství plného pirátů, tajných zpráv, pirátských map a nebezpečí. Vydejte se spolu s hlavními hrdiny na dobrodružnou cestu, na které jim můžete aktivně pomáhat se všemi šiframi, úkoly a záhadami, které jim kapitán Kidd připravil.

• Aktivní zábava pro dětské čtenáře.

• Napětí a dobrodružství.

• Mapy, historické dokumenty, šifrovací růžice a disk vložené na stránkách knihy.

• Záhady, šifry a tajné zprávy, které musí čtenář vyluštit.

• Kniha není pouze poutavým historickým příběhem, jde současně o aktivní hru na hledání Kiddova pokladu.

• Čtenáři luští šifry a plní úkoly spolu s hlavními hrdiny knihy.

• Všechny důležité body příběhu vycházejí z více či méně známé historie a pozadí života kapitána Kidda. Každá taková událost je glosovaná v boxech, kde jsou vysvětlena historická fakta.

• Děj knihy se odehrává na několika místech, o kterých se říká, že tam může být ukryt Kiddův poklad (Oak Island, Gardiners Island, Mona Island)

• Putování za pokladem začíná na ostrově Tortuga, který byl baštou pirátů v Karibském moři v období zlatého věku pirátství.

• V knize jsou vloženy listy z deníku Jacka Warda, vnuka bocmana kapitána Kidda, na kterých si zaznamenával zážitky z cesty.

• V kapsách čtenáři naleznou mapy a zprávy kapitána Kidda, které jsou důležitými indiciemi na cestě za pokladem.

• Přiložena je také šifrovací růžice a šifrovací disk, s jejichž pomocí je možné Kiddovy zprávy rozluštit.

• Kniha je uložena do truhly s nápisem „Truhla kapitána Williama Kidda“, v jejímž falešném dně nalezne čtenář ukrytou mapu.

Číst více
390 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Detailní informace

Počet stran 0
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 10.10.2007
Jazyk slovenština
Ilustrátor Jan Klimeš
EAN 9788090385023
Věk od 9
Typ Kniha

Autor knihy

Oldřich Růžička

Oldřich Růžička


Vystudoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity a více než 12 let působil jako učitel na základní škole a následně na gymnáziu. Po opuštění pedagogické dráhy začal pracovat jako redaktor, posléze šéfredaktor a publisher v nakladatelství Computer Press, kde stál mimo jiné u zrodu nově vznikajících redakcí knih pro děti a mládež, redakce hobby literatury a dalších oblastí non-fiction literatury. V roce 2007 založil nakladatelství B4U Publishing, které se od svého počátku zaměřilo na tvorbu knih pro děti a orientovalo se převážně na zahraniční trhy. Jeho knihy byly přeloženy do více než padesáti jazyků a prodávají se ve čtyřiceti zemích pěti kontinentů.