Dráček s červenýma očima


Astrid Lindgrenová

Jednoho dubnového rána se jdou dvě děti podívat na právě narozená prasátka. A co nevidí? V koutku stojí malý zelený dráček s červenýma očima.

Jednoho dubnového rána se jdou dvě děti podívat na právě narozená prasátka. A co nevidí? V chlívku leží matka prasnice, kolem níž se tlačí deset roztomilých selátek, ovšem je tam s nimi ještě někdo. V koutku stojí malý zelený dráček s červenýma očima. To je překvapení! Ale co teď s ním? Novinka z pera Astrid Lindgrenové vychází k 100. výročí autorčina narození.
Číst více
169 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Detailní informace

Počet stran 36
Datum vydání 16.05.2007
Formát 160x195 mm
Hmotnost 0,246 kg
Jazyk čeština
EAN 9788000019680
Věk od 5
Typ Kniha

Autor knihy

Astrid Lindgrenová

Astrid Lindgrenová


Světově známá švédská autorka psala knížky pro děti, scénáře k filmům, povídky pro dospělé a básně. Získala nespočet literárních ocenění (i Cenu H. Ch. Andersena), její jméno nesou školy, knihovny, ulice, literární ceny i asteroid. Pracovala jako nakladatelská redaktorka. Dětství prožila na statku u Vimmerby a zážitky z tohoto období vtiskla i do svých knih. V češtině vyšly jako první Děti z Bullerbynu, poté knihy s detektivem Kallem a Pipi Dlouhou punčochou. Albatros je autorčiným výhradním českým nakladatelem, vydal také tituly jako Bratři Lví srdce, Karkulín ze střechy, Emilovy skopičiny, Ronja, dcera loupežníka, Madynka nebo Lotta z Rošťácké uličky.

Albatros Media newsletter

Jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlaste se k odběru našich e-mailových novinek! Odběrem novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.