Malý princ - Velká obrazová kniha


Antoine de Saint-Exupéry

Exkluzivní vydání nejprodávanější knihy nakladatelství Albatros.

S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této moderní pohádky.

Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti

Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme:

Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit. Ale věděl, že je třeba chránit květinu, kterou vypěstoval,

a že mu to přineslo radost.

V této podobě se nesmrtelný příběh stává dárkem pro všechny, kdo malého prince milují, byť už v jejich knihovničce své místo má.

Číst více
599 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Detailní informace

Počet stran 60
Datum vydání 13.09.2010
Formát 210x295 mm
Hmotnost 1,2 kg
Jazyk čeština
Původní název Le petit Prince
Původní jazyk francouzština
Překladatel Zdeňka Stavinohová
EAN 9788000026596
Věk od 7
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Antoine de Saint-Exupéry

Antoine de Saint-Exupéry


Antoine de Saint Exupéry byl francouzský spisovatel, letec a filozof, autor pohádkového příběhu Malý princ. Rodina mu pro jeho roztomilou tvář a lokny přezdívala Král Sluníčko. Byl velmi zvídavé a bystré dítě, rád vynalézal nové věci a vymýšlel vlastní básničky. Vždy obdivoval piloty, a tak není divu, že se při nástupu do vojenské služby nechal přidělit k letectvu. Prošel výcvikem pro vojenské i civilní piloty. Při první vážné nehodě se těžce zranil, na několik let povolání pilota opustil a živil se jako obchodní zástupce automobilové značky. Práce pro leteckou společnost ho ale naplňovala víc, v tomto období napsal knihy o létání Kurýr na jih a Noční let. Přivydělával si psaním reportáží a pokoušel se o dálkové lety. Při jednom z nich se vážně zranil, přesto se aktivně zapojil do leteckých bojů v druhé světové válce. Byl jedním z nejodvážnějších bojovníků. Odsuzoval předsudky a rasismus, věřil v duchovní hodnoty lidstva. Trosky jeho letounu byly nalezeny nedaleko francouzského přístavu Marseille, jeho smrt však nebyla objasněna. Filozofické dílo Citadela zůstalo nedokončené a bylo vydáno posmrtně.