Albatros - nakladatelství literatury pro děti a mládež

Zlatá stuha 2019: nominace

•

Letos naše knihy zaujaly porotu ve všech třech kategoriích: literární, výtvarné i překladové. Výsledky se dozvíme v pondělí 29. dubna, tak nám držte palce! Možná že je mezi nominovanými knihami i ta vaše oblíbená!

Strašidýlko Stráša jedné z nejprodávanějších současných českých autorek Aleny Mornštajnové získalo nominaci v literární části, za knihu pro mladší čtenáře. Humorný příběh ustrašeného strašidýlka doprovodila svými nezaměnitelnými ilustracemi Galina Miklínová.

V literární i výtvarné části soutěže zaujala kniha Daniely Krolupperové Past na korunu, detektivní příběh z období vzniku první republiky, určený taktéž mladším dětským čtenářům. Nominaci za ilustrace k této knize získala Barbora Kyšková.

V obou těchto kategoriích je nominována i populárně naučná kniha Česká zima, unikátní nejen sportovní tematikou, ale také provedením: ilustrace v knize jsou společným dílem studentů Fakulty umění a designu Západočeské univerzity v Plzni. Studenty při přípravě knihy vedla oceňovaná ilustrátorka Renáta Fučíková. Autorem konceptu a textu je Petr Eliáš.

V překladové části porota nominovala hned dva tituly určené starším dětem. Realistický příběh dospívající dívky Polči v překladu Magdy de Bruin-Hüblové a velkolepé dobrodružné putování gorily Sally Jones, nazvané Sally Jones a dopis od mrtvého, které přeložila Helena Stiessová.

Albatros Media newsletter

Jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlaste se k odběru našich e-mailových novinek! Odběrem novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.