Zásilka z Knihozemě dorazila do knihkupectví


Na konci května dorazila do knihkupectví po celé republice už druhá Zásilka z Knihozemě, která opět po roce přináší výběr dvanácti krásných dětských knih. A letos v ní najdete i šest knížek z Albatrosu. Pojďte se na ně podívat!

Nesmrtelný příběh, který svým půvabem okouzlil již mnohé generace, se vrací v naprosto originálním zpracování. Malý princ s nádhernými fotoilustracemi z Islandu Elišky Podzimkové potěší nejen čtenáře od 10 let. Nadčasová kniha vyšla v českém překladu poprvé v roce 1959, a tak letos oslaví už neuvěřitelných 60 let.

Dobrodružný příběh Nadi Pažoutové s ilustracemi dua Tomski & Polanski bude bavit čtenáře od 7 let. Vilma běží o život, vítězný rukopis naší literární soutěže na téma „Když nemůžeš, přidej“, vypráví o malé Vilmě, která se během běžeckých závodů v Africe ztratí uprostřed neprostupné džungle. Dostane se až do vesnice, kde ji domorodci přijmou za svou. Vilma poznává jejich způsob života, tolik odlišný od toho, co zná, a najde si i nové kamarády. Život v džungli ji fascinuje, zároveň ale touží vrátit se domů. Opustit deštný prales navíc možná budou muset i její noví přátelé, vesnici totiž hrozí, že bude srovnána se zemí. Ale Vilma je odhodlaná nenechat to jen tak!

Pro starší děti nabízí Zásilka z Knihozemě fascinující velkoformátový Atlas vyhubených živočichů. I když naše planeta překypuje životem, všechna zvířata už v přírodě bohužel nespatříme. Právě některá z nich však můžete poznat alespoň díky tomuto výpravnému atlasu, který mapuje příběhy vyhynulých druhů a hledá příčiny jejich smutného konce.

Na snovou plavbu do hlubin srdce vás vezme půvabně ilustrovaná knížka bratrů Erika a Teryho Fanových Moře potkalo oblohu. Jonáš žije u moře a pokaždé, když z okna domu pohlédne na jeho hladinu, vzpomene si na příběhy, které mu vyprávěl dědeček. Na magické příběhy o místě, kde se moře potkává s oblohou. Medúzy a velryby se tam vznášejí, zámky a ptáci plují...

Dobrodružství i legraci si děti užijí s nezbednou Julií a kapitánem pirátů v knížce Ukradený poklad. Julie se nemůže dočkat, až se s tátou začtou do nové knížky o pirátech. Když se pak v jejím pokojíčku objeví pirátská truhla se vzácným pokladem, která ale hned druhý den zmizí, vydá se společně s kapitánem pirátů na záchrannou výpravu. Pátrání je zavede až do honosného sídla chamtivého, nevypočitatelného souseda Krysáka. Podaří se jim poklad získat zpět?

Pro nejmenší děti pak nechybí leporelo Medvídek na farmě s pohyblivými obrázky. Medvídek má malou farmu, kde se stará o zvířátka. Pomáhá mu jeho kamarád prasátko, jenže občas se mu to tak trochu vymkne z kopýtek. A podle toho to pak na farmě vypadá.

Albatros Media newsletter

Jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlaste se k odběru našich e-mailových novinek! Odběrem novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.