Vydáme Vánoce v Bradavicích!

Aktuality

Nová ilustrovaná kniha J. K. Rowlingové se svátečními ilustracemi Ziyi Gao pro rodiny s dětmi i velké milovníky Harryho Pottera vyjde už tento podzim v USA a dalších 31 zemích světa – včetně České republiky!

Pro miliony čtenářů po celém světě jsou Bradavice kouzelným místem. Proto letos v říjnu vydáme radostně ilustrovanou knihu, která jistě potěší čtenáře všech věkových kategorií. Text pochází z bestselleru J. K. Rowlingové Harry Potter a Kámen mudrců a popisuje jeden z nejoblíbenějších okamžiků knihy. Novými zářivými ilustracemi jej vypravila Ziyi Gao. Kniha bude mít 48 stran v pevné vazbě.

 

„Harry Potter již více než dvacet pět let podněcuje celou generaci k lásce ke čtení. Jsme nadšeni, že s Vánocemi v Bradavicích můžeme vydat nadčasovou obrázkovou knihu, kterou si rodiny mohou společně číst a užívat si ji vedle původní série o Harrym Potterovi. Je to slavnostní oslava přátelství, rodiny a sdílení radostí tohoto ročního období a doufáme, že bude inspirací pro novou tradici svátečního čtení na mnoho dalších let.“ – Ellie Bergerová, prezidentka společnosti Scholastic Trade

 

 

O knize:

„Vánoce se kvapem blížily. V polovině prosince se jednoho rána v Bradavicích probudili a zjistili, že venku leží několik stop sněhu." Tak začíná dvanáctá kapitola knihy Harry Potter a kámen mudrců od J. K. Rowlingové a srdceryvný příběh o prvních Vánocích Harryho Pottera v Bradavicích. Od Velké síně zaplněné nádhernými jedlemi přes útulné večery v nebelvírské společenské místnosti až po radost z dárků o vánočním ránu – jsou to svátky plné přátelství, dobrého jídla a kouzelných překvapení, na které Harry nikdy nezapomene.


O ilustrátorce:

Ziyi Gao vyrostla v Pekingu a poprvé četla knihy o Harrym Potterovi, když jí bylo 13 let. V roce 2014 přijela do USA a navštěvovala Kalifornskou univerzitu v San Diegu, kde vystudovala biochemii. Když si uvědomila, že její skutečnou vášní je umění a ilustrace, přestěhovala se do New Yorku a začala navštěvovat School of Visual Arts, kde absolvovala obor ilustrace. Ziyi je Havraspár a v současné době žije ve Vancouveru v Kanadě. 

„Stejně jako nespočet dětí po celém světě jsem vyrůstala ponořená do stránek Harryho Pottera a věřila, že můj kouzelnický sen se jednoho dne stane skutečností. I když mě sova, která mi měla doručit dopis o přijetí do Bradavic, nějak minula, považuji za obrovské štěstí, že jsem se stala jednou z ilustrátorek této oblíbené série knih a přispěla k budování jejího světa svou vlastní vizí. V této knize jsem propojila prvky z magického světa kouzelníků a tradičních vánočních svátků. Chtěla bych přinést strhující vizuální zážitek každému dítěti i dospělému, který touží prožít šťastné Vánoce po boku Harryho a jeho přátel v Bradavicích.“ – Ziyi Gao