Vánoce s Albatrosem: Holky jako hlavní hrdinky | Albatros.cz

Vánoce s Albatrosem: Holky jako hlavní hrdinky

Tipy z redakce

Chytré, nebojácné, vtipné i inspirativní. Nadělte pod stromeček dětem ty nejkrásnější knížky, ve kterých vystupují holky jako hlavní hrdinky.

Valentýnka a daleké kraje – Ivana Peroutková, Ivona Knechtlová

Valentýnka je trochu snílek, trochu průzkumnice a především holčička, která má plnou hlavu nevšedních nápadů. A na ty netrpělivě čekají její nejlepší kamarádi Jonáš, Péťa a Zuzka i její pejsek Hugo. Ve druhém díle oblíbené série Ivany Peroutkové mají děti prázdniny, a tak se rozhodnou, že si společně založí cestovní kancelář. Jenže nečekaně se objeví někdo, kdo má o nabídku zájezdu této cestovky skutečně zájem. A to bude teprve zábava!

Vilma běží o život – Naďa Pažoutová, Tomski & Polanski

Vítězný rukopis literární soutěže Albatrosu na téma „Když nemůžeš, přidej“ vypráví o holčičce Vilmě, která se během běžeckých závodů v Africe ztratí uprostřed neprostupné džungle. Dostane se až do vesnice, kde ji domorodci přijmou za svou. A tak Vilma poznává jejich způsob života a najde si i nové kamarády. Život v džungli ji fascinuje, zároveň ale touží vrátit se domů. Opustit deštný prales navíc možná budou muset i její noví přátelé, vesnici totiž hrozí, že bude srovnána se zemí. Ale Vilma je odhodlaná nenechat to jen tak!

Mira – Sabine Lemire

Prožijte jeden rok života malé teenagerky ve vtipném komiksu! Mira řeší trable s kluky, mámou, kamarádkami a dokonce i s Instagramem. A aby toho nebylo málo touží se stát slavnou módní a knižní blogerkou. V oceňovaném komiksu si holky od 9 let užijí spoustu zábavy a navíc se s Mirou v lecčem ztotožní.

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky – Francesca Cavallo, Elena Favilli

Sto krátkých příběhů vypráví životní osudy stovky mimořádných žen z minulosti i současnosti. Umělkyně, sportovkyně, vědkyně, političky a další velké osobnosti, které se nesmazatelně zapsaly do historie, inspirují malé i velké čtenáře snít velké sny. V prvním díle se seznámíte s královnou Alžbětou I., módní návrhářkou Coco Chanel nebo s tenistkou Serenou Williams. Ve druhém díle se pak dočtete o životě spisovatelky J. K. Rowlingové nebo třeba herečce Audrey Hepburn

Kapky na kameni – kolektiv autorek

Kapky na kameni jsou taková česká verze rebelek. V knížce najdete padesát příběhů padesáti žen a dívek z Čech a Slovenska, které posouvaly hranice. Nenápadné ale vytrvalé rebelky bojovaly za práva žen, snažily se uplatnit v umění, sportu nebo ve vědě. Některé známé, jiné zapomenuté, ale všechny si zaslouží naši pozornost, protože jako kapky na kameni, krůček po krůčku, prošlapaly cestičku těm dalším. Medailonek tu mají například zpěvačka Marta Kubišová, gymnastka Věra Čáslavská nebo právnička Dagmar Burešová.