Vánoce s Albatrosem: Encyklopedie a naučné knížky | Albatros.cz

Vánoce s Albatrosem: Encyklopedie a naučné knížky

Tipy z redakce

Jak porozumět zvířatům, lidskému tělu nebo třeba vesmíru? Výběr našich nejpovedenějších encyklopedií odhalí všem zvídavým čtenářům spousti informací a zajímavostí o světě.

Lidské tělo – Richard Walker

Tato nádherná prostorová encyklopedie je nezbytnou součástí knihovničky každého budoucího doktora a doktorky. Čtenáře přenese do staré Anglie. Píše se tok 1839 a pod bedlivým dozorem zkušeného doktora Walkera se podíváte dovnitř lidského těla – a to doslova vrstvu po vrstvě. Prozkoumáte kosti, svaly, mozek, srdce… Ilustrace inspirované viktoriánskou odbornou literaturou a úchvatné trojrozměrné modely zaručují dokonalý požitek z výpravy za poznáním toho, jak funguje lidské tělo. 

Obří obleva – Jack Tite

Bohatě ilustrovaná encyklopedie je báječnou výpravou do doby ledové. Vydáte se s ní na cestu po jednotlivých kontinentech pravěké Země a tváří v tvář se seznámíte s podivnými a úžasnými tvory doby ledové. Čekají vás lenochodi velké jako žirafy, pásovci velikosti auta a bobři převyšující medvědy. Na rozkládacích stranách, kterých je kniha plná, můžete prozkoumat dobu ledovou do nejmenších detailů!

Kosti – Jules Howard

Kosti jsou výjimečná publikace mapující kostry celé zvířecí říše. Najdete v ní odpovědi na spoustu otázek. Třeba jak je možné, že zvířata dovedou běhat, skákat a létat? Jak plavou, hrabají nebo koušou? Jak se jejich těla během dlouhých let vývoje uzpůsobila? Kniha Kosti vám převypráví historii vývoje koster celé zvířecí říše a okouzlující ilustrace Chervelle Fryerové dají nahlédnout na anatomické rysy některých z nejzajímavějších tvorů na světě.

Egyptologie

Výpravná publikace o starověkém Egyptě je faksimile deníku Britky Emily Sandsové, která se v roce 1926 vydala s přáteli hledat hrobku boha Usira. Deník by málem upadl v zapomenutí, kdyby se náhodně nedostal do rukou praneteře Emily a ta ho nenabídla k publikování londýnskému nakladatelství. Emily začíná své putování v Káhiře za doprovodu pětice, v níž jsou i výtvarníci, kteří pořizují dokumentaci. Listováním deníku čtenáři získají základní informace nejen o historii starého Egypta, faraonech, bozích, chrámech, hieroglyfech, ale i o mumifikaci, zbraních či hrách.

Rychlost svitu a hvězd – Colin Stuart

Rychlost svitu hvězd, to je ilustrovaný průlet fyzikou, zvukem, světlem a vesmírem! Jak má člověk vůbec porozumět těm největším vědeckým objevům naší doby? A jaká tajemství nám stále zůstávají skryta? Vstupte do téměř nadpřirozeného světa vybuchujících hvězd a neviditelných paprsků, představte si zvuk sonaru, objevte, jakou rychlostí putuje světlo, a žasněte nad všemi divy vesmíru.