Vánoce s Albatrosem: Čteme dětem klasiku | Albatros.cz

Vánoce s Albatrosem: Čteme dětem klasiku

Tipy z redakce

Vsaďte na léty osvědčenou klasiku a darujte pod stromeček ty nejkrásnější příběhy, na kterých vyrostlo několik generací dětí z celého světa!

Malý princ – Antoine de Saint-Exupéry, Eliška Podzimková

V letošní Zásilce z Knihozemě dorazila kromě jiného i tato nesmrtelná klasika. Legendární příběh, který v češtině vyšel poprvé přesně před 60 lety, nově doplnila o fotoilustrace z Islandu známá umělkyně Eliška Podzimková. Malý princ svým půvabem okouzlil již mnohé generace a rozhodně by neměl chybět v žádné (nejen) dětské knihovničce.

Anna ze Zeleného domu – Lucy Maud Montgomeryová, Ivona Knechtlová

Série o pihovaté dívence Anně Shirleyové, která vychází v novém vydání s půvabnými ilustracemi Ivony Knechtlové, bude bavit čtenářky od 9 let. Kanadský příběh Lucy Maud Montgomeryové nabízí ryzí přátelství, laskavý humor i nezdolný optimismus. A to už více než sto let! Příběh Anny ze Zeleného domu pak pokračuje v knížkách Anna z Avonlea a Anna z ostrova.

V každém lese je myš, která hraje na housle – Gina Ruck-Pauquetová, Filip Pošivač

Pohádky a povídky německé spisovatelky Giny Ruck-Pauquetové připomenou čtenářům od 6 let, jakou sílu má fantazie a co všechno dokáže lidská laskavost. Zavedou je do podivuhodného světa, kde se seznámí s vychloubačným zajícem, popletenou sovou, ustrašeným lvem i s krokodýlem, který se štítí vody. 

Klub Lysek – Arthur Ransome, Zdeněk Burian

V našem výběru klasiky nesmí chybět ani něco pro příznivce románů Arthura Ransoma a dobrodružných knížek. Sourozenci Dick a Dorotka Callumovi vyrazí o velikonočních prázdninách do Norfolku na východě Anglie. Ve spletité síti řek a kanálů se chtějí naučit plachtit stejně tak dobře jako Vlaštovky a Amazonky. A když se seznámí s dětmi z Klubu Lysek, opravdové dobrodružství konečně začíná...

Holčička a déšť – Milena Lukešová, Jan Kudláček

Poetická knížka, mnohokrát oceněná a přeložená do mnoha jazyků znovu vyšla k příležitosti 70. narozenin Albatrosu. Vypráví o holčičce, která chtěla na ulici někoho potkat, až jednoho letního dne potkala zosobněný déšť. Hraje si s ním a poznává, jak se před deštěm chrání lidé a jak se za deště chovají zvířata. Rozkošný příběh pro čtenáře od 3 let doprovází celostránkové barevné ilustrace.

Malý Mikuláš: původní komiks – René Gosciny, Jean-Jacques Sempé

Věděli jste, že příběhy malého Mikuláše vznikly původně jako komiks? Příhody malého rošťáka, který baví celé generace dětí, spatřily světlo světa poprvé v roce 1955. Vycházely na pokračování v belgickém týdeníku Le Moustique. Později se je Sempé a Goscinny rozhodli oživit v novinách Sud Ouest, tentokrát už ale ve formě krátkých ilustrovaných příběhů, které všichni známe a milujeme dodnes.