V říjnu vydáme novou dětskou knihu J. K. Rowlingové


S radostí oznamujeme, že v úterý 12. října 2021 vydáme novou dětskou knihu J. K. Rowlingové s názvem Vánoční prasátko. Kniha vychází současně ve Velké Británii, Austrálii, na Novém Zélandu, v Irsku a v Indii v nakladatelství Hachette Children’s Group a ve Spojených státech a Kanadě v nakladatelství Scholastic, ale také ve více než dvaceti dalších jazycích po celém světě.

Vánoční prasátko je laskavý, napínavý dobrodružný příběh o lásce jednoho kluka ke své nejmilejší hračce a o tom, jak daleko je kvůli ní ochoten jít. Jde o samostatnou knihu, která nijak nenavazuje na žádný předchozích titulů J. K. Rowlingové, a je určena čtenářům od osmi let. Zamiluje se do ní však celá rodina.

Jack nade všecko zbožňuje své plyšové prasátko, které má úplně odmalička. Vždycky tu pro něj bylo, zažili spolu dobré i zlé časy. Až jednou na Štědrý večer se stane hrozná věc – prasátko se ztratí. Ale Vánoce jsou čas zázraků a na Štědrý večer vše ožívá, dokonce i hračky. A Vánoční prasátko, nejnovější Jackova hračka a poněkud otravná náhrada za původní prasátko, má odvážný plán. Vydají se spolu na kouzelnou cestu za ztracenou hračkou a za záchranou nejlepšího kamaráda, kterého Jack kdy měl…

J. K. Rowlingová napsala knihu, která potěší fanoušky Harryho Pottera i nové malé čtenáře. Knihu, která v sobě mísí svět skutečný se světem fantazie, knihu, jejíž příběh je napínavý a moudrý zároveň. Dotýká se totiž mnoha důležitých témat.

Vánoční prasátko je první dětská kniha J. K. Rowlingové od série o Harrym Potterovi a ke čtenářům se dostává rok po pohádce Ikabog, která vycházela na pokračování on-line. Veškerý výtěžek z autorských práv autorka darovala nadaci Volant, jež pomáhá skupinám ohroženým pandemií covidu-19. Těší se, že se s Vánočním prasátkem opět vrátí k malým čtenářům.

Kniha vyjde v pevné vazbě s devíti velkými a mnoha drobnějšími černobílými ilustracemi oceňovaného ilustrátora Jima Fielda. Obálku zveřejníme v příštích měsících.