Tipy na prázdninové čtení | Albatros.cz

Tipy na prázdninové čtení


Jakou knížku přibalit dětem do batůžku na prázdninové cesty?

Mladší školní děti, které se čtením třeba ještě i trochu bojují, určitě potěší a pobaví soubor pohádek a příběhů s neobyčejnými zvířecími hrdiny s názvem V každém lese je myš, která hraje na housle. Po přečtení doporučujeme vyrazit do lesa a na vlastní oči ověřit, jestli je to pravda.

Kdo se nebojí vyrazit o trochu dál, ten může s Valentýnkou rovnou navštívit daleké kraje! V knížce Valentýnka a daleké kraje od oblíbené autorky Ivany Peroutkové si Valentýnka totiž založí cestovní kancelář. Samozřejmě jen tak na oko. Brzy se ale k jejímu velkému překvapení ozve skutečný zájemce o exotický zájezd… A Valentýnka ho nechce zklamat. Jak tohle jenom dopadne?

Do potíží se, jak jinak, v již šestém pokračování populární série opět dostane i mořská panna Emily Vichrná. Nudná školní exkurze na opuštěný ostrov se brzy promění v napínavou záchrannou akci, při které půjde o život nejen Emily, ale rovnou celé lodi, plné pasažérů! 

Kdo by zatoužil kromě moře i po zlatém písku a kdo ještě pořád nemá dobrodružství dost, ať sáhne po dalším pokračování řady GO! Od Ivony Březinové. Můžeme zaručit, že při čtení knížky Poušť, všude poušť mu bude pořádné horko, i když bude zrovna pršet! Gang odvážných totiž tentokrát uvízne v tuniské poušti...

Pohodové prázdninové dobrodružství, jak má být, čeká na děti v knížce Správná pětka na záhadném vrchu. Výlet na kole, spaní pod širákem, koupání v rybníce, průzkum tajemných jeskyní, pozorování motýlů… Toho všeho si Anna, George, Julián, Dick a jejich věrný psí kamarád Tim užijí opravdu vrchovatě!

Za správnou partou kamarádů ale není třeba se vypravit až do daleké Anglie. Jedna podobná je k nalezení i v knížce Strážci Sovího vrchu od českého autora Jana Švrčka. Její hlavní hrdina Pete si jen musí uvědomit, která parta je pro něj vlastně ta pravá… 

Ať už zůstanete doma, nebo se vydáte za dobrodružstvím do dalekých krajů, Albatros vám přeje krásné prázdniny!

Albatros Media newsletter

Jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlaste se k odběru našich e-mailových novinek! Odběrem novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.