Sněte, ještě než půjdete spát...

Knižní novinky

Inspirujte své malé rebelky životy stovek výjimečných žen, které se nebály dělat věci po svém.

Primatoložka Jane Goodall, tenistka Serena Williams, módní návrhářka Coco Chanel, vědkyně Marie Curie, letkyně Amelie Earhart, matematička Ada Lovelace, spisovatelka Virgina Woolf nebo třeba závodnice Formule 1 Lella Lombardi. To je jen malý výčet inspirativních žen, s nimiž se můžete setkat v knize Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky

A ručíme za to, že tahle knížka rozhodně není jen pro malé rebelky. Ocení ji i ty velké, na své si přijdou i malí a velcí kluci. Světový bestseller Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky totiž představuje životy sta úžasných a pozoruhodných žen napříč dějinami.

Poznáte v ní blíže sto životních osudů, sto vědkyň, sportovkyň, umělkyň a dalších osobností, které se nesmazatelně zapsaly do historie. Jejich medailonky doprovázejí celostránkové portréty od šedesáti výtvarnic z celého světa, které z knihy činí skvostný kousek do vaší knihovny.

„Každá dívka by si měla být vědoma překážek, které ji v životě čekají. Zrovna tak by ale měla vědět, že nejsou nepřekonatelné. Že je v jejích silách je nejen zdolat, ale i odstranit pro dobro dívek a žen, které přijdou po ní. Stejně jako to dokázaly všechny silné ženy v téhle knize. Všech sto příběhů ukazuje, že jedině srdce, které umí důvěřovat, dokáže změnit svět,” říkají autorky knihy Elena Favilli a Francesca Cavallo.

Začtěte se, zasněte se a inspirujte se…

„Zásadní čtení pro holky, ale i pro kluky. Děti, které si z téhle knížky budou číst před spaním, budou snít velké a inspirativní sny.“ (The Guardian)