Nejoblíbenější české pohádky vychází v knižní podobě

Aktuality

Loupežník Rumcajs, podnikaví králíci Bob a Bobek, Maxipes Fík a další postavy se sešly ve sbírce těch nejoblíbenějších českých pohádek.

Co tentokrát vyvedou podnikaví králíci z klobouku Bob a Bobek? Poradí si zlatovlasá víla Amálka s myslivcem Muškou? A jak se z Maxipsa Fíka stane náčelník? Po knize Dobrý večer, dobrou noc  vychází již druhý výbor příběhů z nejoblíbenějších dětských seriálů před spaním s názvem Dobrou noc, sladké sny.

Každé vyprávění doprovází půvabné ilustrace, díky nimž kniha zachovává poetiku původních seriálů. Pusťte se do čtení se svými ratolestmi a užijte si společně nespočet dobrodružství, co před spaním zklidní i ty největší neposedy!

Ukázka z knihy:  

To jednou byla na lesním paloučku mlha, zasvitlo do ní slunce a maličko zafoukal vítr. V mlze se hnulo a vzdychlo. A stojí tu jemná panenka.

Stojí na paloučku v šatech lehkých jako pára a diví se, kde se tu vlastně vzala.

A zamyšlená je.

,,Vždyť ani nevím, jak se jmenuju,“ špitá si. ,,A co,“ povídá nakonec, „budu si říkat víla Amálka.“

Bylo odtamtud jen dvanáct kroků ke studánce. Amálka k ní dotančila po špičičkách trávy a sklonila se nad vodou. Voda je věrné zrcátko. Amálka se rozhlídla, jestli ji někdo neuslyší, a tiše pronesla: ,,Jé, to jsem hezká!“