Knižní inspirace od spisovatelky Petry Braunové | Albatros.cz

Knižní inspirace od spisovatelky Petry Braunové

Tipy od autorů

Nouzový stav mě zastihl v den, kdy jsem měla mít autorské čtení v Čelákovicích. Asi nikdy nezapomenu, jak jsme s paní knihovnicí vtipkovaly, že termín, který jsme tak dlouho vybíraly, musíme zrušit.

Odjela jsem do svého domu v Měčíně, který prochází rekonstrukcí, a kde člověk může pracovat od rána do noci. Zpočátku jsem jen poklízela, ale pak jsem se pustila do obkládání koupelny, se zedníkem na telefonu. Nejsem úplně nešikovná, takže výsledek stojí za to. V tuhle chvíli už propadám panice a malomyslnosti, bavím se jenom s kočkou, rozečítám desítky knížek, které lovím na půdě z krabic z několika pozůstalostí.

Zdravím všechny věrné čtenáře, doporučuji moje odlehčené Borůvkové léto s Terezou, příběh pro romantické dívky, ale i kluky, kteří touží hrát ve filmu. Borůvky jsou určené čtenářům od deseti let.

Menším dětem navrhuji v téhle pekelné době, kdy na nás útočí strašidelný vir, Josífkův pekelný týden od kolegyně Daniely Krolupperové.

Kdo má potřebu přemýšlet o současné situaci a světě z hlediska filosofie, navrhuji krásný příběh norského autora Josteina Gaardera Sofiin svět.

Pevné nervy a dobré zdraví přeji!


Po roce 1989 odjela Petra Braunová jako au-pair do Francie a pobyt zúročila v knize Česká služka aneb Byla jsem aupair. Debutovala Rošťákem Oliverem (2003) a poté už publikovala každým rokem – knížky pro menší čtenáře (trilogie o Kubovi a Oliverovi, Tramvaj plná strašidel), pro kluky (Ztraceni v čase, 3333 km k Jakubovi, Dům doktora Fišera), pro dívky (Ema a kouzelná kniha, Borůvkové léto s Terezou) i pro dospělé (Pozorovatelka, Kalvárie, Klub radostí dnešního dne). Získala mnohá ocenění a je spisovatelkou na volné noze.