Knižní inspirace od spisovatelky Daniely Krolupperové

Tipy od autorů

Zdravím malé, větší i velké čtenáře v časech kruté karantény! Být pořád sám, bez kamarádů, zavřený doma je smutné. Leckdo v téhle době nejspíš zjistí, že chodit do školy vlastně není vůbec tak špatné. Naštěstí nám pořád ještě zbývá řada věcí, které nám pomohou koronavirově dlouhou chvíli zkrátit. Například čtení.

Začněte třeba s krásnou knížkou Zpíváme s pohádkou. Nejen že je plná klasických pohádek od Karla Jaromíra Erbena a Boženy Němcové, navíc obsahuje i pohádkové písničky od vynikajícího hudebníka Josefa Krčka. Krásné ilustrace Jindry Čapka vtáhnou do děje i méně hudebně nadané čtenáře. Zazpívat si pro radost si přece může úplně každý.

Pokud se rádi bojíte, můžete se zkusit bát s knihou Dům doktora Fišera od Petry Braunové. Jedná se o napínavý a dobrodružný příběh současných dětí. Rozhodnou se přijít na kloub záhadě, kterou podivínský doktor Fišer ukrývá ve svém dokonale střeženém domě. Z jeho tajemství do slova a do písmene mrazí.

Ti, kdo se bojí rádi, ale ne moc, a mají v oblibě detektivní příběhy, si můžou otevřít moji Past na korunu. Čtenáře zavede o sto let zpátky, do doby, kdy vznikla naše republika. Tehdy se schylovalo k velkému zločinu. Ještě štěstí, že už tenkrát byly děti tak bystré jako dnes a společnými silami zločince přelstily.


Daniela Krolupperová píše knihy nejrůznějších žánrů pro děti všech věkových kategorií, z nichž mnohé získaly ocenění. Od ukončení studia pracuje ve svobodném povolání jako překladatelka a tlumočnice ze severských jazyků. Její první knihy směřovaly k populárně-naučné literatuře (Proč mluvíme česky, Viropis), ale beletristické příběhy na sebe nenechaly dlouho čekat. Pro menší děti jsou to např. Sedmilhář Josífek, Policejní křeček, Kouzelná aktovka, trilogie o Bubáčkovi či Atlas strašidel. Pro starší čtenáře Společenstvo klíčníků, Zločin na Starém Městě pražském a další.