Nahlédněte do ilustrovaného vydání knihy Harry Potter a Fénixův řád


Podívejte se s námi na první obrázky z dlouho očekávaného ilustrovaného vydání knihy Harry Potter a Fénixův řád, na němž tentokrát s Jimem Kayem spolupracoval Neil Packer. Také tentokrát se můžete těšit na své oblíbené postavy, dobře známá místa a mnoho dalšího.

S potěšením oznamujeme, že dlouho a netrpělivě vyhlížené ilustrované vydání pátého dobrodružství Harryho a jeho přátel vyjde v říjnu letošního roku. K osvědčené autorské dvojici J. K. Rowlingová a Jim Kay se tentokrát přidal oceňovaný ilustrátor Neil Packer.

 

Podíváte-li se pozorně na neuvěřitelnou ilustraci na obálce, všimnete si Brumbálovy armády, kterak procvičuje Patronovo zaklínadlo. Najdete Hermionu, jak přivolává svou stříbrnou vydru? Nebo Harryho a Cho, kteří společně pozorují labuť kroužící nad Komnatou nejvyšší potřeby?

Držte si klobouky, dámy a pánové, pokračujeme Jimovou fantastickou ilustrací Harryho slyšení na Ministerstvu kouzel. Jen si vychutnejte tu temnou a napjatou atmosféru. Na druhém obrázku zase vidíme přepestré vyobrazení Lenky a Nevilla a obou jejich osobností, nemluvě o proslulém náhrdelníku ze zátek od máslového ležáku.

 

Prohlédněte si také dům na Grimmauldově náměstí, jehož číslo popisné 12 se tak šikovně skrývá před mudlovskýma očima.

 

 

Jak sami vidíte, práce na ilustracích plných detailů byla nesmírně náročná a trvala téměř dva roky. Sám Jim v průběhu práce přišel s tím, že by rád ke spolupráci přizval svého přítele Neila Packera:

 

„Vždycky jsem věděl, že ilustrovat Harryho Pottera a Fénixův řád bude výzva. Ta kniha je nesmírně rozsáhlá a obsahuje nepřeberné množství postav a prostředí. Je mi velkou ctí, že se do té olbřímí práce se mnou pustil právě Neil Packer. Jeho práce mě nesmírně baví a bylo úžasné vidět, jak mu text pod rukama ožívá. Velmi rád jsem s ním spolupracoval, na Pottera se dokonale hodí.“

 

Neil Packer k tomu dodává: „Jim je můj přítel i kolega a bylo mi ctí pracovat na téhle knize po jeho boku. On sám už celé sérii dal hrozně moc a já si dával dobrý pozor, abych nezasahoval do těch senzačních věcí, které dokáže jen on. Úctyhodný rozsah té knihy a její bezbřehá fantazie však dávají dost prostoru dvěma ilustrátorům a přístupům a pro mě byla velká radost pokoušet se ztvárnit část kouzelnického světa J. K. Rowlingové v harmonii s Jimovými obrázky.“

 

Sám Neil je etablovaný ilustrátor a jeho charakteristické obrázky se v knize prolínají s Jimovými popisnějšími výjevy. Jedním příkladem jeho kromobyčejného umění je tohle nádherné ztvárnění Firenzeho výuku jasnovidectví. To jsou jen střípky z té dechberoucí nádhery, která zdobí nové vydání. Těšte se třeba na portrét Dolores Umbridgeové od Jima Kaye nebo úchvatné ztvárnění bitvy v odboru záhad, ale třeba taky na Ministerstvo kouzel a překrásně vyvedené kouzelnické předměty.