Den dětí s Knihozemí! | Albatros.cz

Den dětí s Knihozemí!

Knižní novinky

Letos vás na Den dětí zveme do Knihozemě! Že jste o ní ještě neslyšeli? Je to kouzelné místo, kde se rodí jedny z nejkrásnějších knih pro malé i velké čtenáře.

Letos k nám z Knihozemě doputovalo rovnou 12 knih, takže si mezi nimi jistě vyberete! Jsou mezi nimi i naše 4 nejoblíbenější.

Valentýnka a narozeniny. Valentýnka je hlavní hrdinka nového příběhu z pera oblíbené autorky příběhů o Aničce, Ivany Peroutkové. Je tak trochu snílek a tak trochu průzkumnice. Tahle kombinace z ní dělá neobyčejnou holčičku, která se dostává do dramatických i vtipných situací. Valentýnka žije s rodiči, babičkou, tetou, strýcem a psem Hugem ve starém domě se zahradou. A má tři nejlepší kamarády – Jonáše, Péťu a  Zuzku, s nimiž se pouští do nejrůznějších dobrodružství. Jenže ta nakonec vždycky dopadnou jaksi jinak, než si Valentýnka představovala… Radost Valentýnka nepochybně udělá všem holčičkám od 7 let. S její autorkou se můžou navíc na Den dětí osobně setkat od 9:00 v Praze na Václavském náměstí v prodejně Knihy Dobrovský, kde bude ze své nové knížky Ivana Peroutková číst. A určitě ji ráda i podepíše!

Pány kluky zase určitě potěší příběh odehrávající se mezi  Vikingy s názvem Odd a mraziví obři, který napsal světoznámý Neil Gaiman, autor Koralíny a Hvězného prachu. Jeho hlavní hrdina Odd má v životě pěknou smůlu. Při nájezdu Vikingů přišel o otce, s novým otčímem to nemá vůbec jednoduché a zdá se, že krutá zima snad nikdy neskončí. Odd se proto rozhodne z vesnice odejít a vydá se do lesa. Když na cestě potká medvěda, lišku a orlici, konečně se na něj usměje štěstí. Noví kamarádi totiž nejsou jen obyčejná zvířata, ale uvěznění severští bohové. Dokáže dvanáctiletý chlapec získat Tórovo kladivo, přeprat obry a konečně osvobodit bohy?

Na všechny zdatné čtenáře od 9 let pak čeká Nikdyuš, kniha plná magie, která potěší fanoušky Harryho Pottera. Jeho hrdinka Morrigan Crowová je prokletá. Narodila se v ten nejnešťastnější den a všichni ji obviňují, že má na svědomí každou místní pohromu. A co je horší, kvůli kletbě je odsouzena zemřít v den svých jedenáctých narozenin. Pak ale potká Jupitera Northa, podivného muže, který ji dostane do tajemného světa Nikdyuš. Aby tu Morrigan mohla zůstat v bezpečí před hrozivou kletbou, musí najít způsob, jak úspěšně absolvovat zkoušky. Objeví nakonec svůj mimořádný talent?

A pro fanoušky Harryho tu máme nakonec i něco úplně speciálního, a sice knihu Harry Potter: Cesta dějinami čar a kouzel od samotné J. K. Rowlingové.  Jde o neobyčejnou sbírku magických artefaktů shromážděných na výstavě Harry Potter: A History of Magic v Britské knihovně. Čekají vás učební osnovy Bradavické školy čar a kouzel od bylinkářství až po obranu proti černé magii, tisíce let pozoruhodné kouzelnické historie i magické předměty, mezi nimiž jsou i doposud nezveřejněné materiály J. K. Rowlingové.

Hezké dárky ke Dni dětí, nemyslíte? S Knihozemí si můžete taky zasoutěžit, a to o zásobu knih na 5 let! Více informací se dozvíte na: https://knihozem.cz/

Hodně radosti s knihami z Knihozemě přeje Albatros!