Čteme Albatros: Základ (nejen) dětské knihovny | Albatros.cz

Čteme Albatros: Základ (nejen) dětské knihovny

Tipy z redakce

Které knížky se zapsaly do dějin dětské literatury a rozhodně by neměly chybět ve vaší knihovně? Podívejte se na šestici léty ověřených titulů, na kterých vyrostlo několik generací čtenářů a které se pro ně i v dospělém věku staly nezapomenutelnými.

Pokud se vám některá z knížek zalíbí, budeme moc rádi, když nás podpoříte přímo na našem e-shopu albatrosmedia.cz Nejen tyto knížky tam teď pořídíte s 20% slevou. S kódem CTEMEALBATROS navíc získáte dopravu zdarma nad 399 Kč. Stačí mít v košíku alespoň jednu z těchto knížek.

Děti z Bullerbynu

Astrid Lindgrenová je nositelkou Ceny H. Ch. Andersena a zcela jistě patří mezi nejvíce oblíbené dětské autorky nejen u nás. Nestárnoucí klasika Děti z Bullerbynu se stala jednou z 12 nejoblíbenějších knih ankety Zlatý tucet a vypráví dobrodružství šesti kamarádů na švédském venkově. Lisa líčí čtenářům neuvěřitelné příběhy, které jste určitě zažili i vy sami. Strávíte s dětmi celý rok – jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou a zimu s vánočními svátky.

Pipi Dlouhá punčocha

Dalším nezbytným kouskem dětské knihovničky je ta o devítileté pihovaté nezbednici Pipi. Kniha plná fantazie, báječných nápadů a jedinečného humoru vypráví příběh svérázné dívenky s nevšedním chováním, jménem i vzezřením. Se svými přáteli Anikou a Tomym prožívá spoustu veselých dobrodružství a jednou se dokonce vydá lodí za tatínkem, který je na dalekém ostrově černošským králem.

Kubula a Kuba Kubikula

I roztomilé příběhy medvědáře a jeho medvěda znovu vyšly v naší v edici Zlatý tucet, která obsahuje dvanáctku nejoblíbenějších dětských knih Albatrosu. Medvědář Kuba Kubikula chodil po světě se svým nezbedným a mlsným medvědem Kubulou dlouho, ale najednou už si s ním opravdu nevěděl rady. Zkrotí Kubulu dobrácké medvědí strašidlo Barbucha? Roztomilý příběh medvědáře a jeho medvěda neztratil ani po letech od svého prvního vydání nic ze svého kouzla, moudrosti, osobitosti a vtipu.

Malý princ

Malý princ je nesmrtelný příběh, který svým půvabem okouzlil již mnohé generace a čtenáře zasáhne, kdykoliv se k němu vrátí. Když opuštěný letec potká v africké poušti malého prince, netuší, co všechno mu setkání přinese. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí i o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme…

Harry Potter a Kámen mudrců

Série J. K. Rowlingové přivedla ke čtení miliony dětí po celém světě, a v mnohých tak probudila celoživotní vášeň ke knihám. Příběh o brýlatém čarodějnickém učni v sobě nese silné morální vzorce. Důležitost přátelství, boj dobra a zla, lásku, lži i smilování, smrt blízkého člověka, morální dilemata, zradu či politická podobenství.

Hoši od Bobří řeky

Legendární foglarovka v novém vydání potěší odrostlé i dorůstající čtenáře. Vypráví o skautských výpravách, plnění bobříků, i o ryzím přátelství. Vedoucí Rikitan dá dohromady partu dvanácti chlapců a utvoří oddané bratrstvo. Každý z nich je jiný, ale všichni se navzájem skvěle doplňují. Rikitan pro chlapce vymýšlí zábavné hry, aby je vedl k čestnosti, fyzické síle i moudrosti. Společně si zamilovávají přírodu a podle zálesáka Roye loví bobříky. Stávají se tak věrnými kamarády, kteří spolu zažívají nezapomenutelná dobrodružství.