Čteme Albatros: Učíme se doma

Tipy z redakce

To, že jsou školy zavřené, neznamená, že se děti nemohou dozvědět něco nového! Vzdělávejte je pomocí encyklopedií a populárně-naučných knížek, které všem zvídavým čtenářům poodhalí hromadu informací a zajímavosti o světě zábavnou formou.

Pokud se vám některá z knížek zalíbí, budeme moc rádi, když nás podpoříte přímo na našem e-shopu albatrosmedia.cz. S kódem CTEMEALBATROS je pořídíte s 20% slevou a navíc získáte dopravu zdarma nad 399 Kč. Stačí mít v košíku alespoň jednu z těchto knížek.

Dinosaurium pro mladší čtenáře

Račte vstoupit do muzea, které má otevřeno 365 dní v roce! Vystavuje ty nejkrásnější exponáty. Knížka z populární edice Račte vstoupit do muzea, která je tentokrát určena mladším dětem, přenese čtenáře o miliony let zpátky v čase. Objeví tu ty nejdivočejší a největší suchozemská zvířata, jaká kdy existovala: dinosaury. Dozví se, kde žil T-rex, čím se živil brachiosaurus, jestli uměli dinosauři plavat a létat, proč vyhynuli a spoustu dalších informací.

 

Lidské tělo

Nádherná prostorová encyklopedie nesmí chybět v knihovně žádného budoucího doktora nebo doktorky. Malé čtenáře přenese do staré Anglie do roku 1893. Pod bedlivým dohledem zkušeného doktora Walkera se podívají dovnitř lidského těla, pěkně vrstvu po vrstvě. Děti společně s ním prozkoumají kosti, svaly, mozek, srdce... A hravou formou pochopí, jak funguje lidské tělo.

 

Ilustrovaný atlas neuvěřitelných faktů o zvířatech

Věděli jste, že chobotnice má tři srdce? Že pštros neumí couvat? Že včely nikdy nespí? Nebo že se tučňáci smějou, když je někdo lechtá? Tato a mnohá další fascinující fakta ze zvířecí říše podaná s vtipem a lehkostí najdete v bohatě ilustrované knížce od populární švédské umělkyně. Maja Säfström žije ve Stockholmu a její prvotina Ilustrovaný atlas neobyčejných faktů o zvířatech se setkala s velkým ohlasem po celém světě. A vy se už brzy můžete těšit na pokračování, které je zaměřeno na mláďátka.

 

Malované dějiny Evropy

80 komiksových příběhů barvitě líčí historické mezníky Evropy a volně navazuje na populární Obrázky z českých dějin a pověstí. Proč se zhroutila Římská říše? Kdy se pes stal nejlepším přítelem člověka? Nebo jak se z Evropy stala technická velmoc? Vydejte se s dětmi na vzrušující cestu a poznejte důležité okamžiky evropského kontinentu, které utvářely náš dnešní svět. Malované dějiny Evropy vás přesvědčí, že historie může být pořádná zábava.

 

Obrázky z dějin zeměpisných objevů (a výletů)

Máte rádi historii? Vydejte se s dětmi na dobrodružnou cestu společně s Marcem Polem, Kryštofem Kolumbem, ale i s dalšími objeviteli a dobrodruhy. Komiks vás pobaví hravým, humorným a zároveň výstižným zpracováním. Prožijete dobrodružství na strastiplných cestách, znovuobjevíte Ameriku nebo se zasmějete u zprvu neslavné kapitoly balonového létání u nás. Připomeňte si historii světových a českých zeměpisných objevů.

 

Nejvyšší hora, nejmenší hvězda

Spoustu zajímavých informací a překvapivých srovnání najdete ve velkoformátové knížce Nejvyšší hora, nejmenší hvězda. Jak by vypadal dinosaurus vedle pyramid v Gíze, dovede pták létat rychleji než letadlo nebo jak starý je vesmír? Odpovědi na tyto otázky a mnoho dalších najdete v téhle pozoruhodné a bohatě ilustrované knize plné nevšedních a překvapivých faktů.