70. narozeniny si připomínáme retro kolekcí Cesta časem s Albatrosem


Letos u nás máme pořádný důvod k oslavě. V pondělí 15. dubna oslaví nakladatelství Albatros už 70 let od svého založení. U příležitosti jubilea vydáváme například retro kolekci Cesta časem s Albatrosem.

Za sedm dekád jsme toho v Albatrosu stihli opravdu hodně.

  • vydali jsme téměř třináct tisíc publikací v celkovém nákladu 350 milionů kusů
  • pětkrát změnili adresu
  • jako jediné dětské nakladatelství na světě jsme získali cenu Grand Prix
  • spolupracovali jsme s takovými osobnostmi jako Miloš Macourek, Adolf Born, Helena Zmatlíková, Václav Čtvrtek, Vladimír Fuka a s velkou spoustou dalších úžasných autorů, ilustrátorů i překladatelů

K 70. narozeninám jsme sobě i našim čtenářům nadělili retro kolekci Cesta časem s Albatrosem. Ta přináší osm knih, které se do dějin české literatury pro děti a mládež zapsaly tučným písmem a které se svého prvního vydání dočkaly mezi lety 1961 až 1984. Znovu tak vychází například půvabná obrázková knížka Holčička a déšť, titul z legendární edice OKO Hádej, hádej, hadači, nesmrtelná klasika z edice Jiskřičky Heidi, děvčátko z hor nebo kultovní encyklopedie Už vím proč.

Albatros Media newsletter

Jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlaste se k odběru našich e-mailových novinek! Odběrem novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.