Známe vítěze druhého ročníku soutěže Vypravuj!

Soutěže

V pátek 6. dubna 2018 se do pražského divadla Minor sjeli stateční vypravěči z celé republiky a utkali se ve finále druhého ročníku soutěže Vypravuj.

Letos se přihlásilo 206 soutěžících, do finále pak postoupilo 14 jednotlivců a 3 skupiny. Tam děti předvedly svá vystoupení naživo před publikem a porotou, která neměla rozhodování o vítězích ani trochu jednoduché. Vyprávělo se o Pipi Dlouhé punčoše, Dubáncích, Marii Terezii, youtuberovi Kovym a o spoustě dalších. Své následovníky přišla podpořit i loňská vítězka Vypravuj! 2017 Štěpánka Šimonová.

A kdo vyhrál druhý ročník?

V kategorii dětí z 1. stupně ZŠ vyhrála prvňačka Maruška Vlčková, která si porotu získala svým vyprávěním o Domě myšek, v kategorii dětí z 2. stupně ZŠ zabodovala svým přirozeným projevem Eliška Konečná z Moravské Třebové. V kategorii skupin porota ocenila prvním místem nadšené vyprávění o knize Sůl moře sedmaček Nely Markové a Štěpánky Vacuškové. Cenu vřejnosti získal s 383 hlasy Denis Hamet, který vyprávěl o dubáncích.

I. kategorie: žáci 1. stupně základních škol (jednotlivci)

1. místo – Maruška Vlčková (Dům myšek – Sam a Julie)

2. místo – Denis Hamet (Dubánci)

3. místo – Jakub Vejražka (Ovšem)

II. kategorie: žáci 2. stupně základních škol (jednotlivci)

1. místo – Eliška Konečná (Kočičí válečníci)

2. místo – Adam Řehoř (20 tisíc mil pod mořem)

3. místo – Eliška Naňáková (Hvězdy nám nepřály)

III. kategorie: skupinové vyprávění

1. místo – Nela Marková a Štěpánka Vacušková (Sůl moře)

Cena veřejnosti – Denis Hamet (Dubánci)

Albatros Media newsletter

Jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlaste se k odběru našich e-mailových novinek! Odběrem novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.