Podivuhodný svět Zdeňka Buriana


Ondřej Neff, Ondřej Müller, Rostislav Walica

Ponořte se do světa českého malíře, jehož ilustrace doprovázely vydání románů Julese Verna

Kniha Podivuhodný svět Zdeňka Buriana pokračuje v systematickém prezentování díla českého mistra dobrodružné ilustrace, s nímž jsme začali v případě první monografie Dobrodružný svět Zdeňka Buriana (Plus, 2016). Princip je stejný – vyčlenit z rozsahem obrovského díla významný autorský, popř. žánrový korpus a uvést jej do nových souvislostí. V této knize jsme shromáždili jeden z největších Burianových ilustračních celků – ilustrace k česky a slovensky vydanému dílu Julese Verna. Ilustrace z valné většiny vznikaly v mistrově nejlepším tvůrčím období od poloviny třicátých let do konce let čtyřicátých a dohromady skládají triumfální celek, který překvapí sběratele a nadchne čtenáře Julese Verna i dobrodružné literatury vůbec.

Číst více
2 499 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 472
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 01.04.2024
Formát 242x332 mm
Hmotnost 3,295 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Zdeněk Burian
Číslo dílu 2
EAN 9788000073163
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba kombinovaný potah s plátěným hřbetem

Video

Autor knihy

Ondřej Neff

Ondřej Neff


Ondřej Neff je nezávislý novinář. Vydává internetový deník Neviditelný pes a odborný deník věnovaný fotografování Digineff. V žánru fantastické literatury začínal na půdě Albatrosu trojdílným cyklem Pán modrého meče. Vydal celkem sedm povídkových sbírek a dvacet románů. Největšího ohlasu se dostalo románu Tma, který popisuje, co všechno by se stalo, kdyby přestala fungovat elektřina. Mládeži je určena jeho poslední trilogie Tajemství pěti světadílů. Má rád technickou sci-fi s kosmickými loděmi, roboty a mimozemšťany. Takový je i jeho román Barbora a Zlatý robot, určený čtenářům od deseti let.

Ondřej Müller

Ondřej Müller


Ondřej Müller (1966) vydal v nakladatelství Albatros více než třicet knih ilustrovaných Zdeňkem Burianem, převážně dobrodružnou klasiku, mezi nimi i Burianova díla, která se v knižní podobě objevila vůbec poprvé. Spolu s Rostislavem Walicou uspořádal pět monografií, které systematicky mapují dílo Zdeňka Buriana. V Albatrosu a v Egmontu se podílí na vydávání komiksů, především z frankofonní oblasti (Tintin, Thorgal, Nestor Burma a další), ve spolupráci s Tomášem Prokůpkem a Pavlem Kořínkem po léta představuje osobnosti českého komiksu, jako jsou Karel Franta, Jaroslav Malák, Jiří Kalousek, Miloš Novák, Jan Fischer, Věra Faltová a další.

Rostislav Walica

Rostislav Walica


Rostislav Walica (1977), badatel v díle Zdeňka Buriana, spoluautor velké monografické série knih věnovaných jeho dílu vycházející od roku 2016 v nakladatelství Albatros a Plus. Kurátor tří rozsáhlých výstav věnovaných umělci (Holešov, 2015, Zlín, 2021, Bystřice pod Hostýnem, 2022). Prezentoval malířovo dílo na mnoha akcích, mj. KoprCon 2010 či Pemmi-Con ve Winnipegu roku 2023. Jeho celoživotním zájmem jsou historie přírodních věd a popularizace paleontologie a evoluční biologie. Rodák z Třince, občanským povoláním průvodce po staré Praze.