Perníková chaloupka | Albatros.cz

Perníková chaloupka

prostorové leporelo


Vojtěch Kubašta

i Připravujeme

Klasický pohádkový příběh, který si znovu s dětmi zamilujete. Oblíbené prostorové leporelo od významného českého výtvarníka.

Perníková chaloupka Představte si, že byste se ztratili v temném lese a namísto domů byste dorazili k chaloupce celé z perníku. Co byste dělali? Když se to stalo Jeníčkovi a Mařence z naší pohádky, bez váhání perníček ochutnali, a to ještě netušili, jaké dobrodružství je čeká. Přečtěte si znovu klasickou pohádku bratří Grimmů, tentokrát v jedinečném prostorovém provedení slavného českého výtvarníka Vojtěcha Kubašty.
Číst více
249 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Detailní informace

Žánr pohádka
Počet stran 12
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 24.01.2022
Formát 210x210 mm
Jazyk čeština
Ilustrátor Vojtěch Kubašta
EAN 9788000064345
Věk od 3
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Vojtěch Kubašta

Vojtěch Kubašta


Vojtěch Kubašta je ve světě uznáván jako jeden z průkopníků prostorových knih. Vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, věnoval se nejprve knižní grafice, poté ilustraci dětských knih, později sám navrhoval knihy prostorové. Od roku 1953 spolupracoval s nakladatelstvím Artia, jeho prostorové knihy byly určeny především na vývoz do zahraničí, celkově byly přeloženy do sedmatřiceti jazyků. Jen některé z nich vyšly i česky (např. O červené Karkulce), většina z nich až po roce 1989. Spolupracoval i s Waltem Disneym, vytvořil pro něj například prostorového Bambiho nebo Knihu džunglí.