Já, člověk


Olga Stehlíková

Co uvidím tvýma očima? Vítězný titul literární soutěže Albatrosu na téma Svět kolem nás.

Vítězný titul literární soutěže Albatrosu na téma Svět kolem nás od držitelky ceny Magnesia Litera, ilustrovaný oceňovanou výtvarnicí.

Co dělá člověka člověkem: Dvě ruce a dvě nohy? Chytrá hlava, šikovné ruce? Nebo jde hlavně o to, co ho baví a naplňuje? Když budete lidem naslouchat, sami vám rádi řeknou, co je podle nich nejdůležitější. A protože to má každý trochu jinak, nakonec uvidíte, že charaktery a povolání lidí jsou stejně pestré jako svět, ve kterém žijeme. Tak se na něj pojďte podívat novýma očima – uvidíte ho v barvách, které jste dosud možná ani neznali!

Číst více
349 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Žánr encyklopedie
Počet stran 104
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 24.05.2021
Formát 160x230 mm
Hmotnost 0,281 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Nikola Logosová
EAN 9788000061887
Věk od 8
Typ Kniha
Vazba měkké desky z kartonu

Video

Recenze

Český rozhlas Vltava - Já, člověk

...Ačkoliv se Olga Stehlíková nevyhýbá ani odvrácené straně lidské společnosti a seznamuje děti kupříkladu s osudem narkomana, vězně, ženy trpící depresí nebo nezaměstnaného člověka, malí čtenáři si z její knihy budou odnášet převážně pozitivní dojmy....

Autor knihy

Olga Stehlíková

Olga Stehlíková


Vystudovala bohemistiku a obecnou lingvistiku a fonetiku na FFUK v Praze a publicistiku na VOŠP v Praze. Působí jako nakladatelská i časopisecká redaktorka, editorka a literární publicistka. Od r. 2020 vede edici poezie nakladatelství Odeon. Je autorkou několika básnických sbírek. Za svůj básnický debut Týdny získala cenu Magnesia Litera za poezii. Píše i povídky a knihy pro děti, např. Kluci netančej! či Kařut a Řabach. S textem Já, člověk vyhrála literární soutěž Albatrosu na téma Svět kolem nás.