Fantastická dobrodružství Alfreda Kroppa


Rick Yancey

Akční fantasy, rytíři kulatého stolu v moderních převlecích bojují o meč Excalibur.

Hrdinou je 15tiletý Alfred Kropp. Matka mu zemřela, svého otce nikdy neviděl,žije u strýce, který je nočním hlídačem v muzeu. Ve škole je Alfred typickým outsiderem. Příliš mohutný a vysoký na svůj věk, s velkou hlavou a silnýma rukama se nehodí do školního fotbalového týmu, a tak jeho krátká sportovní kariera skončí, když se jeho vinou zraní nejoblíbenější kluk, hvězda třídy. Avšak jeho život se jednoho dne promění a Al v sobě objeví nečekané schopnosti.

Strýce kontaktuje neznámý cizinec a nabídne obrovskou sumu peněz, když pro něj ukradne v muzeu starý meč. Alfred se nakonec podvolí a u krádeže strýci asistuje, ale všechno se zvrtne.

Meč se jim sice podaří ukrást, ale brzy oba pochopí, že nejde jen tak o obyčejný meč. Al ukradeným mečem svede v muzeu souboj jako skutečný rytíř a přemůže tři muže, převlečené za mnichy, i když meč předtím nikdy nedržel v ruce!

Meč vybojují, a když ho se strýcem druhý den předávají neznámému cizinci, ten místo předání zbytku peněz za provedenou službu strýce zabije a s mečem zmizí...

Meč, který ukradli, je Excalibur krále Artuše a neznámý cizinec byl zavržený rytíř kulatého stolu, nyní ve službách zla. Alfred si uvědomí,

že pomáhal nevědomky zlu, a tak když ho vyzve poslední rytíř kulatého stolu, aby spolu pátrali po meči, Alf souhlasí. Vydají se spolu na dobrodružnou cestu, sledováni a neustále ohrožováni vyslanci zlé strany.

Při honbě za bájným mečem mají moderní rytíři úbory motocyklových závodníků a rychlými auty Ferrari a ve vrtulnících se stíhají přes celé kontinenty. Přesto se nakonec klíčové boje vybojují mečem, v Anglii na pahorku Stonehenge.

Alfred je normální kluk, ale také vyvolený svým původem (je přímým potomkem rytíře Lancelota), který nakonec prokáže hrdinství.

„Nikdy jsem si nemyslel, že zachráním svět - nebo že při jeho záchraně umřu.

Nikdy jsem taky nevěřil na anděly nebo zázraky, a určitě jsem se nepovažoval za hrdinu.

Za hrdinu by mě nepovažoval nikdo, vás nevyjímaje, kdybyste mě znali předtím, než jsem se zmocnil nejmocnější zbraně na světě a nechal ji padnout do rukou šílence...“

Číst více
99 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Další tituly z řady "Alfred Kropp"

Detailní informace

Žánr thriller
Počet stran 272
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 22.03.2010
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,39 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 1
Řady Alfred Kropp
Původní název The Extraordinary Adventures of Alfred Kropp
Původní jazyk angličtina
Překladatel Milan Žáček
EAN 9788000024202
Věk od 10
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem