Cestování s Velrybou


Eva Papoušková

Nová kniha Evy Papouškové, autorky úspěšné a oceňované knihy Kosprd a Telecí.

Zelníčkovi jsou taková normální rodina. Maminka, tatínek, tři děti a pes Kolumbus. Nejmladší Terka má ráda hlemýždě, Ema lesní jahody a Tomáš basovou kytaru. Kolumbus se rád toulá a objevuje jako jeho slavnější jmenovec. Tatínek má rád překvapení a maminka má ráda svoji rodinu, ale někdy by si přála odletět někam daleko k moři. To ale maminka nemohla, protože tatínek povídal, že je jich v rodině moc a peněz málo.

Přesto nakonec vyjedou na velkou prázdninovou cestu, na které je čeká horké italské slunce, barevné Monte Carlo, zlaté španělské pláže a spousta dobrodružství, z kterých sice mají maminka i tatínek nervy na dranc, ale děti si je užijí naplno. A ptáte se, kde se schovává ta Velryba a kde k ní Zelníčkovi přišli? Tak si to rychle přečtěte.

Číst více
249 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Detailní informace

Počet stran 112
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 17.11.2014
Formát 163x238 mm
Hmotnost 0,45 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Zuzana Rusínová
EAN 9788000037882
Věk od 8
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Eva Papoušková

Eva Papoušková


Eva Papoušková (1969) už od dětství psala pohádky, povídky a poezii. Absolvovala jazykovou základní školu a po maturitě na gymnáziu studovala nejprve bohemistiku a anglistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a potom scenáristiku a dramaturgii na FAMU. Je autorkou několika scénářů pro televizi. Její knižní prvotina Kosprd a Telecí (2014) získala Zlatou stuhu a byla nominována na cenu Magnesia Litera.