Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Svět knihy 2017: jaký byl?

Svět knihy 2017: jaký byl?

15. 05. 2017

Podívejte se, jaký byl letošní Svět knihy!

Ve čtvrtek 11. 5. jsme začali dvěma slavnostními křty: spolu s autorkou Danielou Krolupperovou jsme pokřtili audioknihu o oblíbeném Bubáčkovi s názvem 3x Bubáček

A o chvíli později pak spolu s Ivonou Březinovou její novinku o Praze s názvem Ďasík a Ďáblík o dvou oživlých sochách, která obsahuje i pracovní sešit

V pátek 12. 5. se křtilo také. Jako první přišel na řadu vítězný rukopis naší literární soutěže, a sice Projekt pes (ten můj) od Lucie Hlavinkové. Dětem se během křtu předvedl i moc šikovný asistenční pejsek Amy, který pomáhá malému Tadeášovi.

Během workshopu se Slohovníkem Evy Chupíkové se děti na chvíli vrátily do minulosti našeho hlavního města a vyzkoušely si nejrůznější tvořivé úkoly, týkající se jednotlivých stavebních slohů, se kterými se v Praze můžeme setkat. Letos totiž uplyne 25 let od zapsání Prahy na Seznam UNESCO!

Vskutku kouzelný byl potom křest knihy Lví kouzlo z pera Martiny Drijverové. Spolu s cestovatelem Emilem Holubem se děti na chvíli mohly vydat do Afriky na jednu z jeho expedic, o kterých knížka pojednává.

Svoji novou knihu na veletrhu představila i Petra Braunová. Jmenuje se Dům doktora Fišera a při jejím čtení se můžete příjemně bát...

Odpoledne pak patřilo novému dobrodružství legendární Aničky. Tentokrát se Anička vydala na zahradu! O tom, co ji tam čeká, se rozpovídala její autorka Ivana Peroutková.

Výtvarnice Léna Brauner a autorka Kateřina Maďarková pokřtili svoji knížku Justýnka a asistenční jednorožec. Ten na rozdíl od asistenčního pejska na výstaviště nedorazil, ale seznámit se s ním můžete právě v téhle okouzlující knížce!

 A v sobotu jsme pak všechno završili turnajem ve famrpálu!

Zprávy z redakce

18. 04. 2018

Vzhůru za dobrodružstvím!

Za chvíli jsou prázdniny, a to skoro každý zatouží po malém dobrodružství. Tak než nastane léto,... [více]

20. 03. 2018

Novinky květnové, veletržní

My v redakci jsme vždycky trochu napřed. O čtvrt roku, o půl roku, o rok, záleží na tom, na které... [více]