Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Knihovna pro děti 21. století

Knihovna pro děti 21. století

15. 09. 2016

Představujeme Vám naši novou edici. Jaká je?

 

Na knížky v téhle knihovně prach nesedá. Jdou z ruky do ruky, jsou napínavé a živé. Jsou totiž jako stvořené pro děti 21. století. Taková je naše nová edice. V každém jejím svazku najdete i doslov a medailonky autorů a ilustrátorů. A na co že se v ní můžete těšit?

Ze všeho nejdřív na Péťu Bajzu a jeho povedenou partu. Bylo nás pět vychází v obnoveném vydání , tentokrát s ilustracemi Heleny Zmatlíkové. Takto vyšlo v Albatrosu v roce 1986. Text nového vydání však pochází ze 14. svazku Spisů Karla Poláčka, které vydalo Nakladatelství Franze Kafky v roce 2012. A není pochyb, že čestné první místo v naší nové edici si Bylo nás pět, které Karel Poláček psal v těžkých dobách německé okupace jako vzpomínku na radostné dětství, určitě zaslouží.

A u čísla pět ještě chvíli zůstaneme. Druhým svazkem naší nové edice je totiž Pět dětí a skřítek od Edith Nesbitové. Možná je už znáte ze stejnojmenného seriálu, který kdysi vysílala Česká televize. A pokud ne, rádi vám je představíme: Antea, Jana, Robert, Cyril, Mrně a… skřítek. Který dětem v jedenácti příbězích vždy ochotně splní jejich přání (protože za „jeho časů“ to byl nejsnazší způsob, jak si obstarat jídlo.) Ale jsou splněná přání opravdu taková výhra, jak se na první pohled zdá?

Ve třetím svazku edice se z anglického venkova přeneseme zpátky domů, do Čech, konkrétně do Prahy na Královské Vinohrady, kde řádí Bratrstvo Bílého klíče od Františka Langera. Parta kluků, ne nepodobná té z Bylo nás pět, (ostatně obě knihy se odehrávají přibližně ve stejné době), taktéž zažívá všelijaká dobrodružství, v opuštěných zahradách a tajemných dvorcích rostoucí a proměňující se čtvrti, kterou tehdy Vinohrady byly. Po jejích stopách se do vinohradských ulic můžete s knížkou v ruce vydat i dnes…

 

A co se v edici chystá na příští rok?

Tim Tolar aneb Prodaný smích

Emil a detektivové

Anna ze Zeleného domu

a mnoho dalšího…      

 

Zprávy z redakce

06. 12. 2017

Vánoce, Vánoce přicházejí...

A s nimi jako každý rok i tipy na vánoční dárky přímo z redakce! [více]

15. 11. 2017

Má to háček

Motto nové řady, která vychází v Albatrosu ve spolupráci s nakladatelstvím Pasparta, je: Řada Má... [více]