Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Jaro je tady!

Jaro je tady!

16. 01. 2017

U nás v redakci rozhodně. A co že nám to právě rozkvétá pod rukama?

Uprostřed zimy v redakci zuří jaro. Redakce se probouzí, ze všech stran se ozývá vzrušené štěbetání kolegyň a vzduch je plný vůně čerstvě vytištěných korektur. Na stolech je sice pořád bílo (jak se tam vrší korektury), ale občas přece jen tu a tam nesměle vykoukne první jasně barevná ilustrace. Nebude to už dlouho trvat a všechno nám to tu vykvete do krásy. A co že přesně?

Pro nejmenší třeba Ráno v trávě, leporelo od Ivony Březinové s něžnými ilustracemi Jarmily Marešové, ve kterém se děti v hravých verších seznámí s lučním kvítím. Průvodkyní jim bude konvalinka vonná!

Děti školkou povinné určitě potěší Ema ve školce, pokračování legendární Emy Naopak. Doprovodí v něm Emu nejen do školky, ale i k doktorovi. A bolet to rozhodně nebude!

A ve Švédsku ještě chvilku zůstaneme. Právě odtud totiž pochází i krokodýl Johan, který už nechce být sám. Jak se mu podaří jeho přání splnit, se děti dozví v novém příběhu z edice První čtení. Jmenuje se, jak jinak, Johan už není sám

Sám, nebo spíš bez tatínka, nechce být ani malý Ondra z veselého příběhu Táta za tři skleněnky od Lenky Rožnovské, který ilustracemi doplnila Radana Přenosilová. A tak si Ondra na tátu napíše recept a zajde s ním do lékárny. Protože tak se přece tátové shánějí... Anebo ne?

Velké kluky, kteří se jen tak něčeho nezaleknou, čeká pokračování dobrodružství z Tajemství jeskyně pokladů od Petra Hugo Šlika. Tentokrát se bude jmenovat Ve staré cihelně se svítí a ilustrovat ho bude opět Petr Morkes. A napínavé to bude taky stejně!

Kluci, co dávají přednost prozkoumávání strojů před opuštěnýmí stavbami, se budou moct vyřádit v další knížce z "okýnkové" edice Už vím proč. Tentokrát se dozví Vše o letadlech. V letadlech se okýnka otvírat nesmí, v téhle knížce je to ale dovoleno!

Nezapomněli jsme ani na velké holky! Kdepak. A protože jaro je ideální čas na výlet, vezmeme je na výlet... do Paříže! V knížce Střechy Paříže od Katherine Rundellové je spolu s hlavní hrdinkou Sophie čeká vzrušující procházka noční Paříží... po střechách!

Do minulosti se pak holky velké i ještě větší budou moct přenést s další knížkou z edice Knihovna pro děti 21. století, a sice reedicí nesmrtelné Anny ze Zeleného domu. Jak by řekla Anna, no není to nádhera?

A to zdaleka není všechno. Ale o tom zase až příště...

Zprávy z redakce

07. 05. 2018

Sněte, ještě než půjdete spát...

Primatoložka Jane Goodall, tenistka Serena Williams, módní návrhářka Coco Chanel, vědkyně Marie... [více]

06. 05. 2018

Známe vítěze druhého ročníku soutěže Vypravuj!

V pátek 6. dubna 2018 se do pražského divadla Minor sjeli stateční vypravěči z celé republiky a... [více]