Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Deset důvodů, proč redaktoři Albatrosu jezdí na frankfurtský knižní veletrh

Deset důvodů, proč redaktoři Albatrosu jezdí na frankfurtský knižní veletrh

17. 10. 2017

V době elektronických katalogů, bleskurychlých mailových konverzací a okamžitě dostupných knih ve formátu PDF by se mohlo zdát, že tak staromódní událost jako knižní veletrh je pro redaktora ztracený čas. My v Albatrosu to ale tak nevidíme, proto jsme sepsali deset důvodů, proč na frankfurtský veletrh stále rádi jezdíme a jezdit budeme.

 

1) Osobně se setkáme s kolegy z druhé strany drátu

Mailů si se zahraničními partnery přes rok vyměníme stovky a frankfurtský veletrh je jedinečná příležitost setkat se osobně. Konečně proti vám sedí člověk z masa a kostí, na kterém třeba vidíte, že se dnes opravdu špatně vyspal, ale stejně se snaží být milý, protože je pro něj setkávání stejně důležité jako pro vás. A není nic příjemnějšího než se dokázat naladit na stejnou vlnu – z takových schůzek odcházíme s popsaným poznámkovým blokem a těšíme se na všechny skvělé texty, které dostaneme k posouzení.

2) Zakládáme nová partnerství

Frankfurtský veletrh je skvělý také v tom, že si můžete domluvit schůzku přímo na místě (pravda, bývá zhruba v půl sedmé večer). Když máte oči doširoka otevřené, objevíte skvělou knížku třeba na íránském stánku a hned navážete nové partnerství. Lidé z méně obvyklých zemí bývají velmi vstřícní a naslouchají vašim požadavkům. A často jsou polichoceni, že vás jejich kniha zaujala.

3) Poznáme nové trendy

I knihy pro děti podléhají trendům a není lepší místo, kde se o trendech dozvědět, než frankfurtský knižní veletrh.  Po čase si začnete všímat, že knihy, které jsou letos v kurzu, mají něco společného: téma, barevnost, náladu, písmo, formát… cokoli. Jde o to trend poznat a následovat ho. Nebo jít proti němu.

4) Ukazujeme se

Samochvála smrdí, ale Albatrosu to letos ve Frankfurtu opravdu slušelo. Již tradičně má Albatros Media ve Frankfurtu vlastní stánek, ale ten letošní byl zase o něco větší, hezčí a profesionálnější než loni. Posuďte sami.

5) Jsme mezi svými

Lidé, kteří mají stejný zájem, vytvářejí zvláštní energii. Knižní veletrh ve Frankfurtu je tak nabitý láskou ke knihám, že i když vás už příšerně bolí nohy a večer padáte únavou, druhý den ráno se těšíte zpátky na výstaviště.

6) Inspirujeme se

Frankfurtský veletrh je exploze nápadů: dobrých i špatných. Ty dobré se snažíme převzít a ještě k nim přidat něco vlastního, aby knížka dostala originální tvář.

7) Milujeme papír

Snad na žádném veletrhu nebylo tolik krásného papírenského zboží jako letos ve Frankfurtu. Poznámkové bloky, notýsky, desky, tužky, sešity… srdce každého milovníka (a hlavně milovnice) papíru plesalo!

8) Milujeme jídlo

Co si budeme povídat, za den urazí redaktor na veletrhu přes 20 000 kroků a vydanou energii je potřeba doplnit. I když nemilujete curry wurst, na každém rohu frankfurtského výstaviště si můžete dát něco dobrého: francouzskou palačinku, fish and chips nebo thajský wok.

9) Čestný host

Frankfurtský knižní veletrh má každý rok čestného hosta, kterému je věnován celý pavilon. Před dvěma lety jsme se ocitli v indonéské džungli knih, letos ve francouzské obrazové galerii. Originalita, s níž čestní hosté přistupují k výzdobě prostor, je každý rok obdivuhodná.

10) Potkáváme autory

I redaktor je jen čtenář, kterého potěší, že je možné se na veletrhu setkat s autory nebo si poslechnout besedu. Pravda, času na besedování moc nemáme, a tak častěji do autorů omylem vrážíme při běhu od stánku ke stánku.

 

A jako bonus přidáváme několik ryze osobních důvodů:

Při objíždění kolony na dálnici poznáváme německý venkov.

Pijeme mnoho kávy a nikdo se nad tím nepozastavuje.

Navštěvujeme raut na finském stánku.

Běháme nahoru a dolů 19 pater, protože hotelový výtah je trvale obsazen.

Nikde jinde není tolik knih. A tolik lidí.

Můžeme se vyfotit s Asterixem.

 

Zprávy z redakce

19. 07. 2018

Prázdninové knižní tipy z Knihozemě

Na konci května dorazila do knihkupectví po celé republice historicky první Zásilka z Knihozemě,... [více]

28. 06. 2018

Prázdninová dobrodružství

Ta nejlepší na vás čekají na stránkách našich knih! [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím