Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Co za vysvědčení?

Co za vysvědčení?

09. 06. 2017

Čím odměnit vašeho školáka nebo školačku za celoroční dřinu? Pár nápadů bychom měli!

Začínající čtenáře určitě pobaví příběh s názvem Ať jsou velcí zase malí od Barbory Vajsejtlové z edice Druhé čtení. Vždyť kdo by si nepřál, aby se jeho rodiče dovedli proměnit zase zpátky v děti a mohli si s ním celý den hrát... A samozřejmě vymýšlet spoustu lumpáren!

Začínajícím čtenářům je určena i novinka Ivony Březinové s názvem Ďasík a Ďáblík, kteří děti zavedou na výpravu do dávné Prahy. Dětí se v ní dozvědí spoustu zajímavostí z historie našeho hlavního města, a co si zapamatovaly, si budou moct ověřit v přiloženém pracovním sešitu.

A v Praze ještě chvíli zůstaneme. Má totiž styl, o čemž vás přesvědčí Slohovník aneb slovník historických slohů od Evy Chupíkové. Je plný tvořivých úkolů, takže děti můžou kreslit, stříhat, lepit... A připomenout si tak, že Praha už 25 let zdobí Seznam světového dědictví UNESCO!

Parádním dárkem pro holky je Justýnka a asistenční jednorožec z pera Kateřiny Maďarkové a s nezaměnitelnými ilustracemi Lény Brauner. Pokud máte doma školačku, které chybí fantazie, jednorožec Hubert to zaručeně napraví!

Kluky (a nejspíš i tatínky) zase zaručeně potěší Boříkovy ohníčkové lapálie od Vojtěcha Steklače. Ano, jsou to příběhy legendárního Boříka a jeho kamarádů, ovšem v podobě, v jaké vyšly vůbec poprvé: v časopise Ohníček a s ilustracemi Vladimíra Renčína. Zábavné jsou ale pořád stejně!

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím