Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Co pod stromeček?

Co pod stromeček?

05. 12. 2016

O svoje osobní tipy se s vámi i letos podělí všichni albatrosí redaktoři! Nakoukněte do zákulisí redakce...

 

 

Knihy, knihy, knihy... Ale která je ta jediná, co jí neodolá ani Ježíšek?

 

Petr, šéfredaktor:

 „Teď už se těšíme na západ slunce skoro pokaždé,“ šeptal Cyril. „Já bych tak rád, abychom si jednou přáli něco rozumného, takže bychom po západu slunce tolik netoužili.“ Takhle výmluvně shrnuje jedna z postav motiv, který spojuje všech jedenáct příběhů knihy Pět dětí a skřítek. Kouzelná bytost, každý den jedno splněné přání, to zní jako z pohádky, že? Jenže tohle není žádná pohádka. Všechno, co se děje v téhle knížce, by se docela určitě mohlo stát i vám.

 Zuzka K., redaktorka:

Verše hravé i dravé, hádanky, kvizy, hrátky se slovy a všemožně zapeklité otázky skrývá tahle knížka pro zábavu, přemýšlení, pro tvořivou práci. V roce Karla IV. je posledním albatrosím – a poněkud netradičním – příspěvkem k oslavě věhlasného panovníka. A k naší lítosti je i poslední knihou vynikajícího autora a báječného člověka Jiřího Havla. Radosti a strasti na dvoře Otce vlasti s ilustracemi Barbory Kyškové jsou opravdovým vánočním dárkem pro potěšení.  

 

Směje se na nás z nebíčka

navzdory věčné smrti,

Netuší, že je jednička,

i když byl pořád čtvrtý!

 

Kristýna, redaktorka:

Letos bylo opravdu těžké vybrat jen jednu knížku, a tak jsem vybrala rovnou čtyři:  Lva, tygra, psa, želvu a jejich kamarády. Jsou to totiž kamarádi nerozluční a patří k sobě. Že se tahle prostorová leporela Rudolfa Lukeše konečně podařilo po dlouhých letech vydat i v češtině, je totiž takový malý zázrak. A zázraky k Vánocům patří, no ne?

 

 

Zuzka D., redaktorka:

Pro kluky, pro holky,

 pro malý i pro velký

 je Polštářová válka.

Knížka básniček Polštářová válka Josefa Bruknera spatřila světlo světa už v roce 1968. My jsme ji v Albatrosu letos oprášili a připravili reedici. Jsem si jistá, že ilustrace Heleny Zmatlíkové rozesmějí nejedno dítko a dojmou kdejakého dospělého. A kdyby vás verše přece jen uspávaly, obálka knihy má polštářkově modrou barvu. Pravda, trochu tlačí…

Saša, výtvarná redaktorka:

Malujte, vyšívejte, tiskněte - prostě tvořte a taky pečte cukroví pro radost! Naše knížky vám přinášejí nové nápady a inspiraci.

 

 Šťastné a hlavně veselé vám přeje Albatros!

 

Zprávy z redakce

07. 05. 2018

Sněte, ještě než půjdete spát...

Primatoložka Jane Goodall, tenistka Serena Williams, módní návrhářka Coco Chanel, vědkyně Marie... [více]

06. 05. 2018

Známe vítěze druhého ročníku soutěže Vypravuj!

V pátek 6. dubna 2018 se do pražského divadla Minor sjeli stateční vypravěči z celé republiky a... [více]