Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Březen, za korektury vlezem

Březen, za korektury vlezem

07. 03. 2018

A na co se pak díky tomu budete moct těšit v dubnu?

Příroda se už brzo začne probouzet, (i když teď to tak zatím vůbec nevypadá) a spolu s ní i její zvířecí obyvatelé. A do zvířecí říše se v dubnu několikrát společně podíváme i na stránkách našich knih.

Začneme u králíčků. Ne proto, že se blíží Velikonoce, ale proto, že 22. března bude mít premiéru film Králíček Petr, natočený podle britské klasiky od Beatrix Potterové (ne, nemá nic společného s Harrym, opravdu ne) s názvem Dobrodružství králíčka Petra . Příběhy o králíčku Petrovi a jeho sourozencích a kamarádech, psané s typickým suchým britským humorem, které autorka i sama ilustrovala, poprvé vyšly už před víc jak sto lety, ale to jim nic neubírá na půvabu ani popularitě. Jak ostatně dokládá i rozhodnutí natočit podle nich film. Dobrodružství králíčka Petra vychází 16. dubna.

Víc než metaforické probuzení přírody pak nabídne 30. dubna Strom naděje  od oceňované autorky Katherine Applegateové. Vypravěčem celého příběhu je totiž staletý dub červený, který se poté, co je ve svém sousedství němým svědkem ošklivého incidentu, rozhodne porušit odvěký zákaz živých tvorů mluvit s lidmi, a to jen proto, aby jedné malé holčičce, která je "jiná", pomohl najít si kamaráda, a hlavně překonat předsudky ostatních... A to přesto, že jemu samotnému kvůli lidské zlobě hrozí, že ho brzy pokácí. Naštěstí si za ale ta léta, co je na světě, udělal ve zvířecí říši spoustu přátel, a ti to rozhodně nehodlají nechat jen tak! Protože když se spojí vačice, skunkové a mývalové, začnou se dít věcí! 

A nakonec se vrátíme k nejlepšímu příteli člověka, a to už potřetí a naposled. 16. dubna totiž vyjde třetí, závěrečné pokračování Projektu pes , knížky, kterou už určitě nemusíme obšírně představovat a kterou napsala Lucie Hlavinková. Jejího hlavního hrdinu Jendu, teď už šťastného majitele štěněte chodského psa Dennyho, v ní čekají dlouho očekávané prázdniny u babičky a dědy v Beskydech! Společnost mu budou dělat nezvedený bratranec Robin a jeho nejlepší kamarádka Monika. Společně se toho dozvědí spoustu o divokých šelmách, jako je rys nebo vlk, a zažijí i jedno pořádné noční dobrodružství! Ani o legraci nebude nouze, schyluje se totiž k dědovým sedmdesátinám, a když se sejde celá rodina... A zároveň můžeme zaručit, že v knížce nebude ublíženo žádnému zvířeti:-)

Zprávy z redakce

06. 06. 2018

Dárek za vysvědčení?

Jedině knížku! A jakou vybrat? Podle toho, co děti baví! [více]

31. 05. 2018

Den dětí s Knihozemí!

Letos vás na Den dětí zveme do Knihozemě! Že jste o ní ještě neslyšeli? Je to kouzelné místo,... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím