Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Až se nás zima zeptá...

Až se nás zima zeptá...

16. 08. 2017

... co jsme dělali v létě, tak my budeme vědět! A rádi to prozradíme i vám. Ať se máte na co těšit!

I redaktoři se musí už v létě důkladně připravit na podzim a zimu. Najít přitom cestu k vlastnímu stolu v bludišti vršících se korektur, čekajících na zpracování, není někdy lehké, obzvlášť když si od tiskárny nesete další vypasenou korekturu. Ale všechno to stojí za to. Na podzim totiž pak na nás (a hlavně na vás), čeká spousta zajímavých knížek! Jakých?

Třeba konečně už dlouho slibované Animalium , tedy muzeum v knize, které má otevřeno, kdykoliv se vám zachce. Sahat na exponáty je dovoleno!

Kdo raději než záhady zvířecí říše prozkoumává krásy naší republiky, ten určitě rád sáhne po knize Můj atlas Česka . Vznikla ze soutěže, do které se mohly zapojit děti z celé České republiky! Jejich úkolem bylo popsat nebo nakreslit jejich oblíbené místo. Vznikla tak pestrá koláž, díky které se i dospělí budou moct podívat na všech 14 českých krajů dětskýma očima!

Zato Městečko Mamoko  v žádném atlase nenajdete, a to přesto, že ho vytvořili Daniel a Aleksandra Mizieliński, autoři proslulé knížky Mapy. Městečko Mamoko je hledací knížka, ve které se seznámíte se zvířecími obyvateli jednoho netradičního městečka. Dokážete odhalit, co všechno se jim přihodilo?

Kdo by hledal radši poklad, jeden bychom měli. Poklad dobrodružných příběhů  vám v krátkém, komiksovém zpracování představí skutečné perly: třeba Bílou velrybu, Cestu kolem světa za 80 dní, Hraběte Monte Christa... A taky život jejich autorů, který byl často ještě dobrodružnější než příběhy, co psali.

Řečičky, řečičky... Všelijaké řečičky pro kluky a holčičky  je nová sbírka básniček pro děti od zavedeného autora Radka Malého, tentokrát, no, zkrátka, o všem možném. I nemožném, třeba o holčičce, která vlezla do želvího krunýře. Básničky doprovázejí půvabné ilustrace Alžběty Skálové.

Kdo kluka nebo holčičku teprve čeká a neví, jaké jméno vybrat, najde spoustu inspirace v knížce Dnes má svátek... od Luďka Bárty. Dozví se v ní nejen, odkud jednotlivá jména pocházejí a co znamenají, ale seznámí se i s příběhy jejich slavných nositelů.

Se jménem ale může být někdy i potíž, jak dobře ví Katka Krátkozraká, hlavní hrdinka stejnojmenné knížky z pera nositele Nobelovy ceny Patricka Modiana. Svět jejích vzpomínek na dětství v Paříži nezaměnitelně ilustroval Jean-Jacques Sempé, u nás známý hlavně jako ilustrátor Mikulášových patálií.

Podzim bez patálií přeje Albatros!

Zprávy z redakce

19. 07. 2018

Prázdninové knižní tipy z Knihozemě

Na konci května dorazila do knihkupectví po celé republice historicky první Zásilka z Knihozemě,... [více]

28. 06. 2018

Prázdninová dobrodružství

Ta nejlepší na vás čekají na stránkách našich knih! [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím