Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Albatros ocenil své autory

Albatros ocenil své autory

22. 04. 2016

Výroční ceny nakladatelství Albatros za rok 2015 znají od včerejška své vítěze. Do pomyslné síně slávy vstoupila spisovatelka Martina Drijverová, která převzala hlavní cenu za Významný přínos v oblasti literatury pro děti a mládež.

Nakladatelství Albatros ocenilo své nejúspěšnější autory textů a ilustrací i překladatele; vyhlásilo rovněž vítěze sedmého ročníku literární soutěže o nejlepší českou prózu.

Cenu za Literární text pro menší děti si odnesla spisovatelka Michaela Fišarová za nápaditou knihu Náš dvůr má tajemství , která v sobě skrývá nejen dobrodružství a tajemnou záhadu, ale i přátelství.

Vítězem kategorie Literární text pro starší děti se stala Ivona Březinová. Porota ocenila její knihu Nausika, dívka z Knossu , strhující příběh ze starověké Kréty přináší témata odvahy a vzdoru, cti a lásky, souboje dobra a zla, mytologických bohů a hrdinů.

Ocenění za Ilustrace pro menší děti patří Radaně Přenosilové za titul Encyklopedie pro děti 21. století . Kniha se i díky hravým a výstižným ilustracím rychle stala nepostradatelnou pomůcku pro všechny zvídavé děti, které se rády baví.

Zuzana Bočkayová se stala vítězem kategorie Ilustrace pro starší děti. Svými ilustracemi doplnila spletitý a neobyčejný příběh pohádkové knihy Kouř z komína .

Za nejlepší Překlad ocenil Albatros Jarku Vrbovou za knihu Rodina Vraniboudova . Knihu autorky Kari Smelandové přeložila Jarka Vrbová z norského originálu Familien Kråkestrup og nyset i nabohuset.

Výroční cena za Významný literární počin patří Ilce Pacovské za dětmi oblíbenou dětskou fantasy sérii Sedmý smysl , Významný počin v oblasti populárně-naučné literatury získali Josef Krček a Renáta Fučíková za Příběhy dvanácti měsíců , které poutavou formou přibližují svět našich předků a koloběh roku ve zvycích, písních a obyčejích.

Cenu za Významný přínos v oblasti literatury pro děti a mládež si odnesla Martina Drijverová. Porota ocenila její soustavnou a neúnavnou práci s dětskou knihou. Martina Drijverová začínala příspěvky v dětských časopisech jako ABC, Mateřídouška nebo Sluníčko a v roce 1987 se stala spisovatelkou z povolání. Napsala na tři desítky knih, z nichž nejúspěšnější jsou Domov pro Marťany , České dějiny očima Psa  nebo čtveřice knih o Zlobilkách  a Nezbednících .

Nakladatelství Albatros vyhlásilo také vítěze 7. ročníku literární soutěže za rok 2015 na téma „Na světě je přece krásně". Šek na dvacet pět tisíc korun a příslib vydání knihy si odnesla Lucie Hlavinková z Brna za rukopis Projekt pes (ten můj). „Humorný a chvílemi napínavý příběh malého Honzy, který se snaží všemi možnými i nemožnými prostředky získat psa, je namíchán přesně tak akorát, aby se čtenář nenudil. Společnými atributy tohoto rukopisu jsou dobrá nálada, hezké mezilidské vztahy a optimismus, pomocí něhož se dají zvládnout nejrůznější těžkosti nás," shodla se šestičlenná porota. Předsedkyně poroty Šárka Krejčová poté vyhlásila 8. ročník literární soutěže na téma „Potkali se ve škole".

Zprávy z redakce

19. 07. 2018

Prázdninové knižní tipy z Knihozemě

Na konci května dorazila do knihkupectví po celé republice historicky první Zásilka z Knihozemě,... [více]

28. 06. 2018

Prázdninová dobrodružství

Ta nejlepší na vás čekají na stránkách našich knih! [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím