Úvod > O nás > Vypravuj!

VYHLAŠUJEME DRUHÝ ROČNÍK SOUTĚŽE PRO JEDNOTLIVCE I TŘÍDY

Vypravuj! 2018

aneb Klání vypravěčů

 

Staň se nejlepším vypravěčem v České republice za rok 2018!

Stačí, když natočíš krátké video, jak originálně a nápaditě vyprávíš děj knihy, kterou jsi četl, která se Ti líbila a kterou bys rád doporučil ostatním. Video by mělo trvat přibližně 3 minuty, maximálně však 5 minut (videa delší než 5 minut budou ze soutěže vyloučena).

Soutěžní kategorie

I. kategorie: žáci 1. stupně základních škol (jednotlivci) – do finále postupuje 7 soutěžících

II. kategorie: žáci 2. stupně základních škol (jednotlivci) – do finále postupuje 7 soutěžících

III. kategorie: skupinové vyprávění (třídy nebo skupinky žáků ze základních škol)- do finále postupují 3 soutěžní příspěvky

Co je Tvým úkolem?

Každý účastník má za úkol během 3-5 minut vyprávět děj knihy, kterou přečetl a tuto svou prezentaci natočit na video. Nejatraktivnější a nejzajímavější vyprávění vítězí. Hodnotí se originalita, řečnické dovednosti, vystižení obsahu knihy, a také to, jak dokážeš pro knihu nadchnout další čtenáře.

Co získají vítězové?

Každý ze sedmi finalistů v I. a II. kategorii získá knihy v hodnotě 1000 Kč. Ve III. kategorii získávají tři finálové skupiny knihy v hodnotě 2000 Kč. Finalisté všech kategorií se setkají se slavnými herci, dabéry a moderátory. Vyhlášeni a odměněni budou v I. a II. kategorii tři nejlepší vypravěči. Ve III. Kategorii bude vyhlášeno pouze první místo. Absolutní vítěz v každé kategorii získá titul Nejlepší vypravěč a dostane poukázku na knihy v hodnotě 10 000 Kč.

 

 

Organizace soutěže

Nejpozději do 31. 1. 2018 uložte své videoprezentace na Youtube a zašlete nám odkaz na adresu vypravujalbatrosmedia.cz. Do zprávy napište, v jaké kategorii soutěžíte, své jméno, třídu a adresu školy (u příspevků do III. kategorie jména všech soutěžících). 

Doporučená délka videoprezentace je 3 minuty. Videa delší než 5 minut budou ze soutěže vyloučena.

Ze všech zaslaných soutěžních příspěvků vybere pětičlenná porota do konce února 2018 finalisty, které pozveme do celostátního finále.

Finále

Celostátní finále soutěže Vypravuj! 2018 Proběhne v Praze v březnu 2018. Finalisté předvedou před porotou své prezentace naživo. Odborná porota z nich pak vybere tři nejlepší vypravěče v I. a II. kategorii a jednoho absolutního vítěze v každé kategorii. 

Průběžně umístíme vybrané videoprezentace na kanál KMČ na Youtube, popř. na internetových stránkách Albatrosu a Fragmentu, kde je může hodnotit veřejnost. V den konání finále vyhlásíme také cenu veřejnosti.

Zasláním videoprezentace souhlasí škola i rodiče dítěte s uvedením příspěvku na kanálu Youtube či na internetových stránkách Albatrosu.

Kompletní pravidla soutěže najdete na www.kmc.cz  a také na  www.albatros.cz.

Zprávy z redakce

19. 07. 2018

Prázdninové knižní tipy z Knihozemě

Na konci května dorazila do knihkupectví po celé republice historicky první Zásilka z Knihozemě,... [více]

28. 06. 2018

Prázdninová dobrodružství

Ta nejlepší na vás čekají na stránkách našich knih! [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím