Úvod > O nás > Vypravuj!

Vypravuj! aneb Klání vypravěčů

Velká soutěž pro jednotlivce i třídy

Staň se nejlepším vypravěčem v České republice!

Stačí, když natočíš krátké video, jak originálně a nápaditě vyprávíš děj knihy, kterou jsi četl, která se Ti líbila a kterou bys rád doporučil ostatním. Video by mělo trvat přibližně 3 minuty, maximálně však 5 minut (videa delší než 5 minut budou ze soutěže vyloučena).

Co získají vítězové?

Každý ze sedmi finalistů v I. a II. kategorii získá knihy v hodnotě 1000 Kč. Ve III. kategorii získávají tři finálové skupiny knihy v hodnotě 2000 Kč. Finalisté všech kategorií se setkají  se slavnými herci, dabéry a moderátory! Vítězové získají titul Nejlepší vypravěč.

Co je Tvým úkolem?

Každý účastník má za úkol během 3-5 minut vyprávět děj knihy, kterou přečetl a tuto svou prezentaci natočit na video. Nejatraktivnější a nejzajímavější vyprávění vítězí. Hodnotí se originalita, řečnické dovednosti, vystižení obsahu knihy, a také to, jak dokážeš pro knihu nadchnout další čtenáře.

Soutěžní kategorie

Soutěž je vypsaná pro tři kategorie:

I. kategorie: žáci 1. stupně základních škol (jednotlivci) - do finále postupuje 7 soutěžících


II. kategorie: žáci 2. stupně základních škol (jednotlivci) - do finále postupuje 7 soutěžících


III. kategorie: skupinové vyprávění (třídy nebo skupinky žáků ze základních škol)- do finále postupují 3 soutěžní příspěvky

Organizace soutěže

Nejpozději do 31. 1. 2017 uložte Vaše videoprezentace na Youtube a zašlete nám odkaz na adresu vypravujalbatrosmedia.cz. Do zprávy napište, v jaké kategorii soutěžíte, své jméno, třídu a adresu školy (u příspevků do III. kategorie  jména všech soutěžících).

Doporučená délka videoprezentace je 3 minuty. Videa delší než 5 minut budou ze soutěže vyloučena.

Ze všech zaslaných soutěžních příspěvků vybere pětičlenná porota do konce února 2017 finalisty, které pozveme do celostátního finále. Soutěžící budeme o konání finále informovat pozvánkou.

Finále

Celostátní finále soutěže Vypravuj! Proběhne v Praze v  březnu 2017 před pětičlennou porotou, složenou z herců, moderátorů a redaktorů nakladatelství. Zúčastní se ho 7 finalistů z I. kategorie, 7 finalistů ze II. kategorie a 3 finalisté ze III. kategorie. 

Finalisté předvedou před porotou své prezentace naživo. Odborná porota z nich pak vybere tři vítěze v první a druhé kategorii a jednoho vítěze ve třetí kategorii. 

Průběžně umístíme vybrané videoprezentace na kanál KMČ na Youtube, popř. na internetových stránkách Albatrosu a Fragmentu, kde je může hodnotit veřejnost. V den konání finále vyhlásíme také cenu veřejnosti.

Zasláním videoprezentace souhlasí škola i rodiče dítěte s uvedením příspěvku na kanálu Youtube či na internetových stránkách Albatrosu.

Kompletní pravidla soutěže najdete na www.kmc.cz  a také na http://www.albatros.cz/o-nas/vypravuj/ 

Zprávy z redakce

14. 03. 2017

⚡ Harry Potter slaví a my s ním! ⚡

26. června uplyne dvacet let od vydání první knihy o Harrym Potterovi v Anglii. Příběh o... [více]

24. 02. 2017

Je myška z bříška Miška?

Příběh ze stránek knihy i divadelních prken [více]

Aktuality

08. 03. 2017 - 04. 04. 2017

Nominace na cenu Magnesia Litera

Dvě naše knihy: Řvi potichu, brácho a Překlep a Škraloup získaly nominaci na cenu Magnesia Litera! Přečtěte si o nich víc! [více]

10. 03. 2017 - 14. 04. 2017

Vytvořte si speciální potterovskou magickou fotku!

Rok 2017 je pro nás ve znamení Harryho Pottera. Přesně před dvaceti lety totiž vyšel v Anglii první díl této série. Oslavte s námi toto výročí! [více]