Úvod > O nás > Můj atlas Česka

Staň se spisovatelem! Staň se ilustrátorem!

Můj atlas Česka

Nakladatelství Albatros vyhlašuje soutěž pro malé autory. Napiš nebo nakresli, jak vypadá místo, kde žiješ. Může to být tvá ulice, tvé město anebo třeba celý kraj. Porota pak vybere nejlepší příspěvky v kategorii textů a v kategorii ilustrací a z nich sestaví atlas celé České republiky. Pokud budeš mezi vybranými, staneš se nejen autorem, ale zároveň i redaktorem. Pozveme tě totiž do Akademie Albatrosu a naučíme tě, jak se taková kniha dělá.

 

Jak na to?

1) Napiš krátký text o místě, které dobře znáš. Popiš ho tak, abys zaujal i děti na druhém konci republiky, děti, které vůbec nevědí, jak to u vás vypadá. Piš o tom, co máš na svém městě nebo kraji rád a co v něm rád děláš. Nebo totéž nakresli či namaluj. Obrázek nemusí být jeden, naopak, čím víc, tím líp. Je jedno, jestli vezmeš do ruky pastelky, nebo štětec, anebo třeba nůžky a lepidlo. Důležité je, aby obrázek říkal co nejvíc o tom, kde žiješ.

2) Papír s textem nebo obrázky vlož do obálky a pošli. Na obálku krom adresy Albatros Media a. s., Na Pankráci 1618/30, Praha 4, 140 00 napiš i heslo Můj atlas Česka. Nebo můžeš text i obrázek poslat elektronicky na e-mail mujatlasceskaalbatrosmedia.cz. Na papír i do e-mailu nezapomeň připsat jméno, adresu a telefonní číslo.

3) Pozor, to všecko musíš stihnout do 31. 12. 2015. Pak se sejde odborná porota, která vybere ty nejlepší příspěvky. Jejich autory potom pozveme do naší Akademie Albatrosu a společně s nimi z textů a ilustrací uspořádáme knihu.

4) Soutěž má jediné omezení – nesmějí se nám do ní plést dospělí. Beztak pořádně ničemu nerozumějí a není s nimi prča. Pokud je ti mezi šesti a šestnácti, jsi náš člobrda.

Zprávy z redakce

19. 07. 2018

Prázdninové knižní tipy z Knihozemě

Na konci května dorazila do knihkupectví po celé republice historicky první Zásilka z Knihozemě,... [více]

28. 06. 2018

Prázdninová dobrodružství

Ta nejlepší na vás čekají na stránkách našich knih! [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím